Naujienos
Pažink lietuvišką vyną
2016-02-08

 

Jau penktą kartą vyko Tytuvėnų regioninio parko direkcijos ir vynuogininkų asociacijos organizuotas renginys „Pažink lietuvišką vyną“. Tytuvėnų vienuolyne susirinkę vynuogininkai ir vyndariai išklausė paskaitų, varžėsi kurio pagamintas vynas geriausias. Senovinė vienuolyno patalpa puikiai tiko renginiui. Kaip filmuose apie senovę, kuriuose ant stalų visuomet matome daug vyno.

 


Skaityti daugiau...
 
Už lankytojo bilieto platinimą surinktos lėšos - paežerių tvarkymui
2016-02-04

Per 2015 metus Tytuvėnų regioninio parko direkcija surinko 275 eur. už parduotus lankytojų bilietus (190 eur. už bilietus po 1 eur. ir 17 bilietų po 5 eur.). Šie pinigai buvo panaudoti paežerių priežiūrai: pirkti degalai šakapjaustėms (dažnai žmonių vadinamoms "trimeriais") bei traktoriui. Prižiūrėtas plotas - maždaug 3 ha.

Dėkojame visiems, parėmusiems saugomas teritorijas!

 


Skaityti daugiau...
 
Ekologinio švietimo plėtra saugomų teritorijų direkcijose
2016-02-03

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, įgyvendindama projektą „Ekologinio švietimo plėtra saugomų teritorijų direkcijose“, parengė 23 metodinius – pažintinius vadovus (leidinius), skirtus moksleiviams ir mokytojams, taip pat plačiajai auditorijai, besilankančiai nacionaliniuose ar regioniniuose parkuose. Leidiniai naudojami saugomų teritorijų gamtos mokyklose.

 


Skaityti daugiau...
 
„Centropa“ parodos baigiamasis akcentas - protų mūšis
2016-02-01

Dvi savaites Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centro salėje veikė paroda, kurią parengė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Vienoje įsikūrusia nevyriausybine organizacija „Centropa“. ,,Centropos‘‘ darbuotojai rinko garbaus amžiaus žydų, gyvenusių Lietuvoje, atsiminimus, įrašinėjo interviu ir sukūrė 500 asmeninių fotografijų dokumentinę bazę. Ekspozicijoje atskleidžiamas tolerantiškas XXI amžiaus požiūris į praeitį.

 


Skaityti daugiau...
 
Kviečiame aplankyti parodą
2016-01-21

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre atidaryta paroda „Žydų praeities pasaulis – šiandienos viltis“, apie žydų gyvenimą Lietuvoje, susidedanti iš 8 kilnojamų stendų: ,,Atostogos‘‘, ,,Bendruomenės gyvenimas‘‘, ,,Holokaustas‘‘, ,,Portretai‘‘, ,,Mokykla‘‘, ,,Darbas‘‘, ,,Poilsis‘‘. Kiekvienas stendas tai atskira žydų gyvenimo istorija. Lietuva garsėjo didele žydų bendruomene – čia gyveno apie 215.000–220.000 žmonių.

 


Skaityti daugiau...
 
Tytuvėniškiai gelbėjo ežerą nuo nendrių
2016-01-20

Užšalus ežerams ir ledui tapus pakankamai stipriu, kad atlaikytų žmonių svorį, neretas nueina pasivaikščioti ten, kur šiaip pėsčiomis nenukaksi – ant ežero paviršiaus. Tokios oro sąlygos taip pat suteikia galimybę nuveikti gerų darbų: nupjauti bei pašalinti virš vandens lygio esančias nendres, tad Tytuvėnų regioninio parko direkcija drauge su seniūnija šiemet vėl organizavo nendrių šienavimo talką Bridvaišio ežere.

 


Skaityti daugiau...
 
Padėkime Bridvaišiui
2016-01-12

Šį šeštadienį, sausio 16 d., visus neabejingus Tytuvėnų ežerų ateičiai kviečiame prisijungti prie talkos - pjausime nendres. Tai - jau antri metai, kuomet vykdoma ši akcija. Talkininkus vaišinsime skania koše ir arbata. Ateik ir Tu!

 


Skaityti daugiau...
 
Kraštotyrininko Petro Jagmino palikimas
2015-12-17

Sakoma, jog žmonės amžinai gyvena savo vaikuose ir darbuose. Kad tai – kuo gryniausia tiesa, įrodo kraštotyrininko Petro Jagmino pavyzdys. Nors jis anapilin iškeliavo jau daugiau, nei prieš 40 metų, jo kruopščiai surinktos žinios naudojamos bei iš naujo atrandamos ir šiandien.

 


Skaityti daugiau...
 
Skelbiame konkursą!
2015-12-03

Fotografijų konkursas „Mano vasaros nuotykis“:

Žiemą mus šildo ne tik radiatoriai, bet ir prisiminimai, o Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai šiemet skatins jus prisiminti saulėtas dienas kuo dažniau! Tikime, jog vasarą mūsų teritorijoje vieni, su draugais ar šeima patyrėte begales nuotykių, tad skelbiame konkursą: atsiųskite trumpą (keliais sakiniais) savo šauniausio nuotykio aprašymą bei įamžintą jo akimirką, kur ji bebūtų užfiksuota: po, ant ar virš vandens, laukuose, miškuose ar pievose, bet kur, svarbiausia – mūsų parko teritorijoje.

 


Skaityti daugiau...
 
Prisiminimai apie išėjusius
2015-11-30

Lapkritis – prisiminimų apie iškeliavusius Anapilin mėnuo. Būtent šį mėnesį pasirinko „Raskilos“ klubo moterys atminimo popietei. Renginį vedė „Raskilos“ bičiulė, Tytuvėnų bibliotekos darbuotoja Dalia Galbuogienė. Ji akcentavo, kad šio tamsaus rudens mėnesio tyloje prisiliečiame prie žmogaus laikinumo ir trapumo, mintyse regime išėjusių svarbių ir mylimų žmonių veidus, šypsenas, girdime žodžius. Kaip pabrėžė bibliotekininkė, būtent dabar yra pats laikas pasidalinti gyvųjų prisiminimais apie jau iškeliavusius į Amžinybę kūrėjus.

 


Skaityti daugiau...
 
EVS savanorės S. Sirbu parodos Panevėžyje ir Kaune
2015-11-20

Šie metai - antrieji, kuomet Tytuvėnų regioniniame parke sukiojasi Europos savanoriškos tarnybos savanoriai iš užsienio. Šiemet mums pasisekė su fotografijos mylėtojais: abu jaunuoliai - dideli šio meno mėgėjai. Jau išvykęs Aleksandras surengė asmeninę parodą Klaipėdoje, o už poros savaičių iškeliausianti Simina rengiasi net dviejų parodų atidarymui - Panevėžyje bei Kaune.

 


Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt