Naujienos
„Centropa“ parodos baigiamasis akcentas - protų mūšis
2016-02-01

Dvi savaites Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centro salėje veikė paroda, kurią parengė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Vienoje įsikūrusia nevyriausybine organizacija „Centropa“. ,,Centropos‘‘ darbuotojai rinko garbaus amžiaus žydų, gyvenusių Lietuvoje, atsiminimus, įrašinėjo interviu ir sukūrė 500 asmeninių fotografijų dokumentinę bazę. Ekspozicijoje atskleidžiamas tolerantiškas XXI amžiaus požiūris į praeitį.

 


Skaityti daugiau...
 
Kviečiame aplankyti parodą
2016-01-21

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre atidaryta paroda „Žydų praeities pasaulis – šiandienos viltis“, apie žydų gyvenimą Lietuvoje, susidedanti iš 8 kilnojamų stendų: ,,Atostogos‘‘, ,,Bendruomenės gyvenimas‘‘, ,,Holokaustas‘‘, ,,Portretai‘‘, ,,Mokykla‘‘, ,,Darbas‘‘, ,,Poilsis‘‘. Kiekvienas stendas tai atskira žydų gyvenimo istorija. Lietuva garsėjo didele žydų bendruomene – čia gyveno apie 215.000–220.000 žmonių.

 


Skaityti daugiau...
 
Tytuvėniškiai gelbėjo ežerą nuo nendrių
2016-01-20

Užšalus ežerams ir ledui tapus pakankamai stipriu, kad atlaikytų žmonių svorį, neretas nueina pasivaikščioti ten, kur šiaip pėsčiomis nenukaksi – ant ežero paviršiaus. Tokios oro sąlygos taip pat suteikia galimybę nuveikti gerų darbų: nupjauti bei pašalinti virš vandens lygio esančias nendres, tad Tytuvėnų regioninio parko direkcija drauge su seniūnija šiemet vėl organizavo nendrių šienavimo talką Bridvaišio ežere.

 


Skaityti daugiau...
 
Padėkime Bridvaišiui
2016-01-12

Šį šeštadienį, sausio 16 d., visus neabejingus Tytuvėnų ežerų ateičiai kviečiame prisijungti prie talkos - pjausime nendres. Tai - jau antri metai, kuomet vykdoma ši akcija. Talkininkus vaišinsime skania koše ir arbata. Ateik ir Tu!

 


Skaityti daugiau...
 
Kraštotyrininko Petro Jagmino palikimas
2015-12-17

Sakoma, jog žmonės amžinai gyvena savo vaikuose ir darbuose. Kad tai – kuo gryniausia tiesa, įrodo kraštotyrininko Petro Jagmino pavyzdys. Nors jis anapilin iškeliavo jau daugiau, nei prieš 40 metų, jo kruopščiai surinktos žinios naudojamos bei iš naujo atrandamos ir šiandien.

 


Skaityti daugiau...
 
Skelbiame konkursą!
2015-12-03

Fotografijų konkursas „Mano vasaros nuotykis“:

Žiemą mus šildo ne tik radiatoriai, bet ir prisiminimai, o Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai šiemet skatins jus prisiminti saulėtas dienas kuo dažniau! Tikime, jog vasarą mūsų teritorijoje vieni, su draugais ar šeima patyrėte begales nuotykių, tad skelbiame konkursą: atsiųskite trumpą (keliais sakiniais) savo šauniausio nuotykio aprašymą bei įamžintą jo akimirką, kur ji bebūtų užfiksuota: po, ant ar virš vandens, laukuose, miškuose ar pievose, bet kur, svarbiausia – mūsų parko teritorijoje.

 


Skaityti daugiau...
 
Prisiminimai apie išėjusius
2015-11-30

Lapkritis – prisiminimų apie iškeliavusius Anapilin mėnuo. Būtent šį mėnesį pasirinko „Raskilos“ klubo moterys atminimo popietei. Renginį vedė „Raskilos“ bičiulė, Tytuvėnų bibliotekos darbuotoja Dalia Galbuogienė. Ji akcentavo, kad šio tamsaus rudens mėnesio tyloje prisiliečiame prie žmogaus laikinumo ir trapumo, mintyse regime išėjusių svarbių ir mylimų žmonių veidus, šypsenas, girdime žodžius. Kaip pabrėžė bibliotekininkė, būtent dabar yra pats laikas pasidalinti gyvųjų prisiminimais apie jau iškeliavusius į Amžinybę kūrėjus.

 


Skaityti daugiau...
 
EVS savanorės S. Sirbu parodos Panevėžyje ir Kaune
2015-11-20

Šie metai - antrieji, kuomet Tytuvėnų regioniniame parke sukiojasi Europos savanoriškos tarnybos savanoriai iš užsienio. Šiemet mums pasisekė su fotografijos mylėtojais: abu jaunuoliai - dideli šio meno mėgėjai. Jau išvykęs Aleksandras surengė asmeninę parodą Klaipėdoje, o už poros savaičių iškeliausianti Simina rengiasi net dviejų parodų atidarymui - Panevėžyje bei Kaune.

 


Skaityti daugiau...
 
Atradimai akmenų ruožuose
2015-11-12

Paskutinis Lietuvos teritoriją dengęs ledynas paliko įvairiausių reljefo formų. Vienos iš jų – tai akmenų ruožai, kurie žymi buvusių prieledyninių marių kranto ar ledyno plyšimo vietas. Žmonės, nesuprasdami, kaip atsirado tokia gausybė akmenų vienoje vietoje, kūrė legendas, priskirdami visa tai velnių veiklai.

 


Skaityti daugiau...
 
Protmūšiai "Etnografinių regionų spalvos"
2015-11-12

2015 metai paskelbti etnografinių regionų metais, visuose Lietuvos kampeliuose vyksta įvairūs renginiai. Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai sumanė interaktyvią pramogą: protmūšį, skirtą šiai progai. Jį jau spėjo išmėginti Šiluvos bei Šaukoto gyventojai.

 


Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnų regioninį parką viktorinoje “Pažink saugomas teritorijas” atstovavo šiaulėniškiai
2015-10-16

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos šiemet jau antrą kartą organizuoja viktoriną “Pažink saugomas teritorijas”, kurioje gali dalyvauti 6-8 klasių regioninių bei nacionalinių parkų ir jų artimos teritorijos švietimo įstaigų moksleiviai. Viktorina vyksta trimis etapais: vietoje, kuomet išrenkami saugomos teritorijos atstovai, regione bei visos valstybės mastu Vilniuje.

 


Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt