Naujienos
EVS savanorio A. Agafonov asmeninė paroda Klaipėdoje
2015-10-15

Tytuvėnų regioniniame parke savanoriaujantis Aleksandr Agafonov (Rusija, Sankt Peterburgas) domisi fotografija ir daug fotografuoja tiek juostiniu, tiek skaitmeniniu fotoaparatu. Jo buvimas Lietuvoje - ne vien darbas Tytuvėnų regioniniame parke, kur jis be kita ko įkūrė ir fotolaboratoriją. Vaikinas aplankė nemažai mūsų šalies kampelių ir įamžino tai, kas jam pasirodė gražu bei įdomu. Baigdamas savo savanorystę, jis pristato juodai baltų darbų parodą "At/radimai".

 


Skaityti daugiau...
 
Didysis baltasis garnys
2015-10-05

Didysis baltasis garnys - garninių šeimos paukštis, panašaus dydžio, kaip ir pilkasis, kaklą laiko šiai rūšiai būdingai sulenkęs. Šis gražuolis užsuko ir į Tytuvėnų regioninį parką.

 


Skaityti daugiau...
 
Tūkstančiai gervių būriuojasi skrydžiui
2015-09-18

Kaip ir visi kiti metų laikai, ruduo turi savo tvarką: tai – brandos, vaisių, sėklų, o kartu ir artėjančio poilsio, pasiruošimo žiemos ramybei metas. Medžiai dažo ir meta savo lapus, o mus paliekantys paukščiai būriuojasi, ruošiasi kelionei. Rugsėjo mėnesį Tytuvėnų apylinkėse galima stebėti užburiantį reginį – pelkėtose vietovėse renkasi gervės.

 


Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnuose vyko jubiliejinė aktyvaus laisvalaikio šventė “Tytuvelo 2015“
2015-08-27

Priešpaskutinį vasaros savatigalį Giliaus ežero pakrantėje tradiciškai verda gyvenimas, ne išimtis ir šie metai, kuomet vyko jau penktoji, jubiliejinė aktyvaus laisvalaikio šventė “Tytuvelo 2015”. Šiemet dalyvių bei žiūrovų laukė tiek įprastos rungtys: krepšinio varžybos, orientacinis, žygis, tiek naujovės: irklenčių varžybos bei lenktynės aplink Giliaus ežerą, kurių nugalėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais.

 


Skaityti daugiau...
 
EVS savanoriai su dainomis pjovė nendres Tytuvėnų ežeruose
2015-08-11

Rugpjūčio 3-7 dienomis Tytuvėnuose prie ežerų poilsiaujantys žmonės galėjo stebėti grupę angliškai tarpusavyje šnekančio jaunimo, kurie pakrantėse pjovė nendres. Šie žmonės – tai Europos savanoriškosios tarnybos (European Voluntary Service, EVS), kuri yra projekto Erasmus+ dalis, savanoriai.

 


Skaityti daugiau...
 
Jaunieji gamtininkai stovyklavo Gauštvinio ežero pakrantėje
2015-07-21

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo nuo kelionės į vietą prie Gauštvinio ežero, įsikūrimo ir stovyklos atidarymo, kuriame dalyvavo ir Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas. Po pietų vaikų laukė žygis dviračiais Tytuvėnų dviračių trasa, kur juos lydėjo ekologė Deima Pranckūnienė ir reindžerė Ieva Jokubauskaitė.

 


Skaityti daugiau...
 
Trumpiausią naktį pasitikome su šokiais ir dainomis
2015-06-30

Trumpiausia metų naktis tradiciškai visoje Lietuvoje žymima nemiegant – kūrenami laužai, šokama ir dainuojama, atliekamos įvairios apeigos bei ritualai. Kam Joninės, kam Rasos, bet šventinė nuotaika apima daugumą.

 


Atnaujinta 2015-06-30
Skaityti daugiau...
 
"Vasaros žydėjimas"
2015-06-11

Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centre įvyko koncertas „Vasaros žydėjimas“. Jį organizavo moterų klubas „Raskila“.  Moterys į pagalbą pasikvietė ir jaunų tytuvėniškių. Šiame renginyje dalyvavo ir rajono literatų atstovai.

 


Skaityti daugiau...
 
Tvarkytų Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijų valdymo rekomendacijų parengimas
2015-06-04

 

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos įgyvendina Norvegijos ir EEE paramos Lietuvai projektą, kurio tikslas iki 2016 metų pavasario parengti individualias rekomendacijas, anksčiau tvarkytų Europos ekologinio tinklo „Natura 2000”, teritorijų valdymui, iš viso 50-čiai teritorijų, pateikiant ekonomiškai naudingiausius bei efektyviausius teritorijų tvarkymo mechanizmus, užtikrinsiančius gamtinių ir ūkinių interesų suderinamumą. Rekomendacijas teritorijų tvarkymui rengia ilgametę gamtotvarkinę patirtį turinčios nevyriausybinės aplinkosauginės organizacijos Baltijos aplinkos forumo ir mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro ekspertai, teisinių dokumentų vertinimą atliks advokatas Domas Balandis.

 


Atnaujinta 2015-06-04
Skaityti daugiau...
 
Gegužinių tradicijos ir atgimimas
2015-05-29

Gegužinė nuo seno suprantama kaip kaimo ar tam tikros vietovės jaunimo pasilinksminimas, šokiai gamtoje pavasarį bei jauną vasarą. Šiuo laikotarpiu oras jau būdavo pakankamai šiltas, o gamta pasiruošusi šviežia žaluma, visiems rūpėdavo iš trobų ištrūkti laukan, pasimėgauti grįžtančia saule.

 


Atnaujinta 2015-05-29
Skaityti daugiau...
 
Valstybinių parkų lankytojo bilietas
2015-05-20

Nuo 2015 m. gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas. Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi  gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo. Savanoriškas bilieto įsigijimas išreikš lankytojo pritarimą ir norą, kad saugomose teritorijose būtų sutvarkytos rekreacinės, lankomos vietos, pažintiniai takai, kad  stovyklavietėse nebūtų šiukšlių.

 


Atnaujinta 2017-04-04
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt