Naujienos
Padėk Bridvaišiui!
2015-02-04
Šį šeštadienį (vasario 7 d.) visus galinčius ir norinčius kviečiame prisidėti tvarkant Bridvaišio ežerą - pjausime nendres, o padirbėję skanausime košę.

 


Skaityti daugiau...
 
Karjeros diena
2015-01-30
Dažnas žmogus puikiai prisimena, kaip svarbu buvo apsispręsti ir teisingai pasirinkti savo gyvenimo kelią, specialybę bei darbą. Tačiau visi taip pat puikiai žino, kad neretai tenka rinktis ne vieną kartą, o keletą, kad įgyta specialybė ne visada garantuoja, jog pagal ją ir dirbsi. Tai, aišku, jokia tragedija, nes įvairūs ieškojimai motyvuotą žmogų labai praturtina ir nuveda ten, kur yra susitelkę visos slapčiausios jo svajonės, kur laukia gražiausias ir pilniausias gyvenimo įprasminimas.

 


Skaityti daugiau...
 
Atnaujinta Tytuvėnų regioninio parko informacinė sistema
2014-12-11
Šią savaitę Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai atliko turbūt jau paskutiniuosius lauko darbus šiais metais – atnaujintas dviračių, pažintinių takų bei šiaurietiško ėjimo trasų žymėjimas, pakeista dalis susidėvėjusių pažintinių stendų. Kelmės rajono savivaldybė, vykdydama Sveikos visuomenės programą, finansavo projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas bendruomenėje įrengiant šiaurietiško ėjimo trasas“, kurį įgyvendinus senajame Tytuvėnų šile buvo pažymėtos dvi šiaurietiško ėjimo trasos (1,9 km ir 1,1 km ilgio), pagamintos naujos pėsčiųjų ir dviračių takų žymėjimo lentelės, pakeisti nuniokoti pažintiniai stendai.

 


Atnaujinta 2014-12-11
Skaityti daugiau...
 
Tradiciniai augalai tampa invazinėmis rūšimis
2014-12-08
Organizmų rūšys, įsitvirtinančios regionuose, esančiuose už jų natūralaus paplitimo ribų yra vadinamos svetimomis (svetimžemėmis) rūšimis. Lietuvoje auga daug svetimų rūšių, ypač mūsų kraštus pamėgo atvykėlės iš Šiaurės Amerikos valstybės Kanados. Šių augalų paplitimo geografija dėsningai paaiškinama. Lietuvos ir pietų bei centrinės Kanados dalies klimatas panašus, vidutinių platumų. Augalų plitimą limituojančių ekologinių veiksnių praktiškai nėra, todėl svetimos rūšys nesunkiai prisitaiko.

 


Skaityti daugiau...
 
Stepono Varašiaus parodos atidarymas
2014-12-01

 

Tytuvėnai išaugino ir subrandino, glaudė savo pušynų paunksmėje daug gabių ir darbščių žmonių. Vienas jų – dailininkas, kompozitorius, poetas Steponas Varašius. Jis gimė 1894 metais Tytuvėnuose. Mokėsi Kaune piešimo kursuose, meno mokykloje, o 1924-1927 metais dailės studijas tęsė Paryžiuje. Įvairiose parodose dalyvavo nuo 1926 metų. S. Varašius buvo garsus tarpukario Lietuvoje, mažiau pastebėtas tarybiniais laikais tapytojas-realistas, dažniausiai kūręs portretus ir peizažus. Nugyvenęs prasmingą gyvenimą, mirė 1982 metais Kaune. Jubiliejinių 120-ųjų metų proga Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centro salėje atidaryta iš Tytuvėnų kilusio menininko paroda.

 


Atnaujinta 2014-12-01
Skaityti daugiau...
 
Metai su meškomis
2014-11-28
Vėlyvą antradienio popietę Tytuvėnų regioninio parko direkcijoje susirinkome paklausyti pasakojimo apie savanorystę svetimoje šalyje, gyvenimą gamtos apsuptyje. Buvęs Tytuvėnų gimnazijos mokinys Lukas Jankūnas, baigęs mokslus, nusprendė ne stoti studijuoti, o skirti laiko savęs ieškojimams.

 


Skaityti daugiau...
 
Jauno vyno šventė
2014-11-25
Jau tradiciškai trečią lapkričio ketvirtadienį vietiniai vyndariai bei gurmanai rinkosi įvertinti pirmųjų šių metų derliaus vynų. Jauno vyno, arba kitaip Božole, diena minima visame pasaulyje. Tai – ne tik pirmojo, jau tinkamo gerti, vyno išmeginimas, bet kartu ir rudens darbų pabaigtuvės, kuomet galima pasimėgauti savo triūso vaisiais.

 


Skaityti daugiau...
 
Kristijono Donelaičio skaitymai
2014-11-18
„Vienas paslaptingiausių reiškinių yra laikas... O mes vis skubame, bėgame, lekiame. Ar pamename vasarą, kada paskutinį kartą išsitiesę pievoje stebėjome smilga ropojančią boružę ir auštant klausėmės paukščių čiulbėjimo? O rudenėjant, ar įsileidome visas ugningas spalvas į savo širdį? Kada baltame gruodžio šaltyje pajautėme delne tirpstančios snaigės lengvumą?... Laikas bėga greičiau, nei mūsų kasdieniai rūpesčiai, darbai, tikslai. Jo nepavysim, gal ir neverta...“

 


Atnaujinta 2014-11-18
Skaityti daugiau...
 
Konferencija „Ežerai – dabartis ir ateitis“
2014-11-04

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcija spalio 30 d. pakvietė visus į konferenciją „Ežerai – dabartis ir ateitis“ . Konferencijos tikslas - atkreipti dėmesį į Tytuvėnų regioninio parko ežerų apsaugos problemas, su kuriomis susiduriame šiandien, apibendrinti jau nuveiktus darbus šioje srityje, bei pasidalinti patirtimi ir gauti rekomendacijas, kaip toliau tvarkyti ir saugoti mūsų didžiausią turtą – ežerus. Konferencijoje dalyvavo apie 50 ežerų problemomis besidominčių žmonių ne tik iš Tytuvėnų krašto, bet ir iš Radviliškio, bei Kelmės savivaldybių, kaimynystėje esančių regioninių parkų, Aleksandro Stulginskio universiteto, Šiaulių, Vilniaus ir kitur.

 


Atnaujinta 2014-11-04
Skaityti daugiau...
 
Auksinio rudens fotografavimas
2014-10-21

 

Ruduo praeitą šeštadienį nepagailėjo saulės. Fotodienos dalyviai važinėdami po regioninį parką turėjo galimybę stebėti ir fiksuoti gražiausius parko vaizdus.

 


Atnaujinta 2014-11-18
Skaityti daugiau...
 
Tarptautinės turizmo dienos renginiai
2014-09-24
Kelmės rajono savivaldybė, Kelmės krašto muziejus, Tytuvėnų piligrimų centras, Tytuvėnų regioninis parkas ir Kražių kultūros centras kviečia visus kelmiškius ir rajono svečius paminėti Tarptautinę turizmo dieną ir apsilankyti žymiausiuose krašto lankytinuose objektuose rugsėjo 26 d.

 


Atnaujinta 2014-10-21
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt