Naujienos
Tytuvėnuose pražydo Japoniškos vyšnios
2015-03-26

 

Trečiadienio popietę Tytuvėnų regioninio parko direkcijoje susirinko fotografijos mėgėjai: čia buvo pristatyta Juozo Šalkausko nuotraukų paroda „Sakūrų paunksmėje“.

 


Atnaujinta 2015-03-26
Skaityti daugiau...
 
Diskusija apie Tytuvėnų ežerus
2015-03-19

 

Kovo 5 d. vakarą Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre į susirinkimą rinkosi vietiniai žvejai ir šiaip gamtos mylėtojai. Pagrindinis susirinkimo tikslas – aptarti Tytuvėnų miestą supančių ežerų būklę, kylančias problemas, išklausyti žvejų pastebėjimus ir aptarti planus – ką toliau bendromis jėgomis daryti, kad mūsų ežerai būtų švarūs ir turtingi.

 


Atnaujinta 2015-03-19
Skaityti daugiau...
 
Diskutuosime apie ežerus
2015-03-03
Ketvirtadienį, kovo 5 dieną į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą kviečiame visus, neabejingus mūsų ežerams.

 


Atnaujinta 2015-03-03
Skaityti daugiau...
 
Amžinoji Kanapinio ir Lašininio dvikova
2015-02-19
Žiemai einant pabaigon, kai visi išsiilgę saulės, žalumos ir šilumos, o paukščiai jau ima nedrąsiai čiulbėti, Lietuvoje trankiai švenčiamos Užgavėnės. Šią dieną kur bepasisuksi, visur aplink persirengėliai, nešiojantys pavasario kvietimą po kiemus. Ir Šiluvoje tradiciškai po visą miestelį nuo ryto važinėjo vežimas, jame linksmai šėlo keisčiausi personažai, o iš paskos, prie virvės pririšta, ant rato sukosi Morė. Po pietų, aplankę daugybę svetingų kiemų, jie apsistojo turgaus aikštėje, kur drauge su susirinkusiais šiluviškiais varė Žiemą iš kiemų.

 


Atnaujinta 2015-02-19
Skaityti daugiau...
 
Igno Viržinto surinktų eksponatų paroda – su eilėraščiais apie meilę bei užgavėnių motyvais
2015-02-17
Vis artėjant dienai, kai iš kiemų varysime Žiemą, prisimenami senieji Užgavėnių papročiai, daromos kaukės. Šis laikotarpis tarp Kalėdų ir Užgavėnių – sotaus valgymo, nepersidirbimo, ruošimosi naujam gyvybės ciklui metas.

 


Skaityti daugiau...
 
Žmonės gelbėjo savo ežerą
2015-02-10
Nors oras nelepino, nendrių pjovimo talkon prie Bridvaišio ežero susirinko net 27 žmonės. Seniūnijos ir parko darbuotojai, žvejai, senjorai, kiti Tytuvėnų gyventojai gerą pusdienį darbavosi apsiginklavę trimeriais, dalgiais, grėbliais ir šakėmis. Draugiškai, su šypsenomis, vadavo savo mylimą ežerą iš nendrių apsupties. Šios didžiulėmis krūvomis gulė ant ledo, o po to buvo sudegintos. Pjauta judant į abi puses nuo pagrindinio paplūdimio, kiek tik žmonės pajėgė. Galiausiai, pavargę, bet linksmi, talkininkai susirinko prie bendro stalo, vaišinosi koše ir arbata, džiaugėsi nuveiktu darbu. Vaizdas į ežerą pastebimai atsivėrė.

 


Skaityti daugiau...
 
Vėl varžėsi vyndariai
2015-02-09
Jau ketvirtą kartą vyndariai ir visos Lietuvos rinkosi į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą degustuoti savos gamybos vynų.

 


Skaityti daugiau...
 
Padėk Bridvaišiui!
2015-02-04
Šį šeštadienį (vasario 7 d.) visus galinčius ir norinčius kviečiame prisidėti tvarkant Bridvaišio ežerą - pjausime nendres, o padirbėję skanausime košę.

 


Skaityti daugiau...
 
Karjeros diena
2015-01-30
Dažnas žmogus puikiai prisimena, kaip svarbu buvo apsispręsti ir teisingai pasirinkti savo gyvenimo kelią, specialybę bei darbą. Tačiau visi taip pat puikiai žino, kad neretai tenka rinktis ne vieną kartą, o keletą, kad įgyta specialybė ne visada garantuoja, jog pagal ją ir dirbsi. Tai, aišku, jokia tragedija, nes įvairūs ieškojimai motyvuotą žmogų labai praturtina ir nuveda ten, kur yra susitelkę visos slapčiausios jo svajonės, kur laukia gražiausias ir pilniausias gyvenimo įprasminimas.

 


Skaityti daugiau...
 
Atnaujinta Tytuvėnų regioninio parko informacinė sistema
2014-12-11
Šią savaitę Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai atliko turbūt jau paskutiniuosius lauko darbus šiais metais – atnaujintas dviračių, pažintinių takų bei šiaurietiško ėjimo trasų žymėjimas, pakeista dalis susidėvėjusių pažintinių stendų. Kelmės rajono savivaldybė, vykdydama Sveikos visuomenės programą, finansavo projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas bendruomenėje įrengiant šiaurietiško ėjimo trasas“, kurį įgyvendinus senajame Tytuvėnų šile buvo pažymėtos dvi šiaurietiško ėjimo trasos (1,9 km ir 1,1 km ilgio), pagamintos naujos pėsčiųjų ir dviračių takų žymėjimo lentelės, pakeisti nuniokoti pažintiniai stendai.

 


Atnaujinta 2014-12-11
Skaityti daugiau...
 
Tradiciniai augalai tampa invazinėmis rūšimis
2014-12-08
Organizmų rūšys, įsitvirtinančios regionuose, esančiuose už jų natūralaus paplitimo ribų yra vadinamos svetimomis (svetimžemėmis) rūšimis. Lietuvoje auga daug svetimų rūšių, ypač mūsų kraštus pamėgo atvykėlės iš Šiaurės Amerikos valstybės Kanados. Šių augalų paplitimo geografija dėsningai paaiškinama. Lietuvos ir pietų bei centrinės Kanados dalies klimatas panašus, vidutinių platumų. Augalų plitimą limituojančių ekologinių veiksnių praktiškai nėra, todėl svetimos rūšys nesunkiai prisitaiko.

 


Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt