Naujienos
Tytuvėnų ir Šiluvos draugystė
2014-05-12

 

 

 

 

Tytuvėnai ir Šiluva – du nedideli miesteliai, skiriami vos 8 kilometrų, tarpusavyje susieti kultūra, istorija ir žmonėmis. Gegužės 10 dieną dar kartą sutvirtinome šią draugystę: Šiluvos kultūros namuose lankėsi tytuvėniškiai.

Atnaujinta 2014-05-12
Skaityti daugiau...
 
Aplinkos ministerijos įspėjimas dėl nelegalių tvorų
2014-04-24

 

 

 

 

Nuo gegužės pradžios Aplinkos ministerija imsis griežtos kovos su nelegaliomis tvoromis, kurios trukdo visuomenei naudotis savo teise lankytis prie vandens telkinių. Tokių užtvėrimų nepašalinę žmonės raginami tai padaryti kuo skubiau ir išvengti baudų.

Atnaujinta 2014-04-24
Skaityti daugiau...
 
Paminėjome dar vieną Žemės gimtadienį
2014-03-24

 

 

 

 

 

Kaip ir kasmet, artėjant pavasario lygiadieniui sulaukiame ir kitos puikios šventės – Žemės dienos. Kadangi nežinome, kada tiksliai atsirado gimtoji planeta, kovo 20-toji pasirinkta paminėti simbolinį mūsų namų gimtadienį.

Atnaujinta 2014-04-01
Skaityti daugiau...
 
Kovo 11 diena paminėta maldos pusryčiais
2014-03-18

 

 

 

 

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre kovo 11 d. tradiciškai vyko maldos pusryčiai. Aštuntą valandą prasidėjusiame renginyje dalyvavo miestelio žmonės, kurie savo dieną pradėjo malda.

Atnaujinta 2014-04-01
Skaityti daugiau...
 
Sunkioje Užgavėnių kovoje ir vėl nugalėjo Kanapinis!
2014-03-05

 

 

 

Šiemet Užgavėnėms visi matyt ruošėsi taip gerai, kad Žiema išsigandusi pabėgo anksčiau. Visgi, kad ji tikrai negrįžtų, antradienį visur knibždėjo persirengėlių. Tradiciškai siautė Kanapinis ir Lašininis, Morė buvo parengta deginimui, Čigonės, Žydai, Velniai ir kiti personažai sukiojosi tarp žmonių, o ore tvyrojo kepamų blynų kvapas.

Atnaujinta 2014-03-24
Skaityti daugiau...
 
Pagerbėme vandenį
2014-03-04

 

 

 

Paskutinę žiemos dieną moterų klubas „Raskila“ suruošė išskirtinę šventę – pagerbė vandenį. Nors Lietuva garsėja savo ežerais ir upėmis ir, atrodo, vandens dar nepritrūksime, tytuvėniškės nusprendė, kad vanduo – gyvybės šaltinis – vertas atskiro dėmesio. Juolab, ši žiema nebuvo nei snieginga, nei vandeninga, ir žemė pasiilgo drėgmės.

Atnaujinta 2014-03-04
Skaityti daugiau...
 
Vijo lizdą pelėda...
2014-02-21

 

 

 

Gan ilgokai užsitęsusi šilta, besniegė žiema, tik truputėlį pagąsdinusi Žemės gyventojus savo aštriais nagučiais, vis dėlto ruošiasi užleisti savo vietą pavasariui. Vėlyva žiema ir ankstyvas pavasaris – karščiausias pelėdų tuoktuvių metas. Ilgiau užtrukus atlydžiui, jau vasario mėnesį naktimis gali išgirsti jų ūbavimus. Iš maždaug 200 pasaulyje esančių pelėdų rūšių Lietuvoje galima sutikti dvylika. Tai didysis ir mažasis apuokai, apuokėlis, naminė, baltoji, laplandinė, uralinė, raiboji, balinė, žvirblinė pelėdos, lututė ir pelėdikė.

Atnaujinta 2014-02-25
Skaityti daugiau...
 
Pirmoji autorinių darbų paroda
2014-02-05

 

 

 

Vasario pradžia. Ilgą laiką laikęsis šaltis atlėgo, tačiau ir saulutė dingo. Niūroka. Aplink tik žaliai-rusvi peizažai, šiek tiek pabalinti laukai ir pilkokos miestelio gatvės. Būtent šiuo metu Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centro salę papuošė švelnios, vaiskios, o kartais labai sodrios ir ne tik iš Vaivos rykštės atspindėtos spalvos. Sulaukusi reikšmingesnės, jubiliejinės datos gyvenime, pirmą savo kūrybos parodą galų gale surengė dailininkė, Tytuvėnų gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Danguolė Žukauskienė. Joje ji eksponuoja keliasdešimt peizažų ir natiurmortų. Ant sienų kasdieniški ir šventiški Tytuvėnų bei tolimų miestų, patrauklių gamtos kampelių vaizdai, didelė puokštė įvairių darželio gėlių. Visi kūrybiniai darbai gražūs, ramūs, subtilūs ir malonūs akiai, netgi jeigu tai žirgo portretas ar audringa banguojanti jūra...

Atnaujinta 2014-02-05
Skaityti daugiau...
 
Lietuvišką vyną „pažino“ Tytuvėnuose
2014-02-03

 

 

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre susirinko beveik trisdešimt vyno gamintojų iš visos Lietuvos. Turbūt ne vienas gali pasakyti, kad teko ragauti senelių pagaminto naminio vyno. Tuo metu dažniausiai gamindavo iš obuolių, nes vyno gamybai reikalingas sultis buvo galima lengviausiai ir pigiausiai išgauti. Daug kas prisimena ir tuos didelius stiklinius apipintus butelius, į kuriuos ne viena dešimtis litrų vyno tilpdavo. Šiuo metu technologijos patobulėjo: vyno gamybai naudojami ir plastikiniai ar metaliniai indai, specialios mielės ir kiti priedai bei reikmenys. Ir vyno kokybė labiau prognozuojama. Patys vynai taip pat gerokai kokybiškesni.

Atnaujinta 2014-02-03
Skaityti daugiau...
 
Parodoje “Adventur 2014” pristatytas Tytuvėnų regioninis parkas
2014-01-31

 

 

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Litexpo parodų centre, vyko tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda “Adventur 2014”. Šiam renginiui skirtos net trys salės: “Atrask pasaulį”, kurioje savo šalis pristatinėjo įvairių valstybių atstovai, nuo kaimyninės Latvijos iki egzotiškosios Malaizijos, “Pažink Lietuvą”, kur iš visų mūsų šalies kampelių atkeliavę turizmo organizacijų, parkų, savivaldybių, muziejų bei kitų įstaigų atstovai pasakojo bei rodė, ką įdomaus galima atrasti pas juos, bei “Poilsiauk aktyviai”, kur buvo galima išmėginti įvairias pramogas, tokias, kaip šaudymas iš lazerinio ginklo, golfas ir t.t. Visos parodos metu buvo rengiami įvairūs pasirodymai, dalinami suvenyrai, o smagią atostogų atmosferą kūrė lankytojams rodomi fokusai, pučiami didžiuliai muilo burbulai ir net improvizuotame parke dalinami nemokami ledai. Parodoje taip pat dalyvavo ir magijos triukus rodė kelmiškis Rolandas Kančauskas.

Atnaujinta 2014-01-31
Skaityti daugiau...
 
Paminėta laisvės gynėjų diena
2014-01-20

 

 

Prabėga laikas, aprimsta svarbiu Lietuvai laiku išgyventi nerimas ir skausmas. Deja, ne visi supranta, kad kiekvienas save gerbiantis šalies pilietis privalo ne tik žinoti, bet ir suprasti savo Tėvynės istoriją, juk ant praeities sėkmių ir nesėkmių kuriame savo dabartį ir ateitį. Gal ir lengviau tam, kuris blaškomas vėjo lekia per pasaulį kaip per dykumą, tačiau labai norisi tikėti, kad tokių, kuriems Tėvynė brangi, yra ne vienetai..

Atnaujinta 2014-01-20
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt