Naujienos
Diskusija apie turizmo plėtrą
2013-12-05

 

 

Tytuvėnų regioninis parkas – unikali teritorija, besidriekianti net trijų rajonų ribose, turtinga tiek krašto istorija bei žmonėmis, tiek gamtiniais ištekliais: ežerais, miškais, pelkėmis... Nuostabus kraštovaizdis, kur banguotos, kalvotos lygumos nusileidžia į plačias durpynais virtusias žemumas, ežerų grandinė, grakščios smėlio kalvos, apaugusios šilais, akmenų rūža – ypatingas ledynmečio palikimas, klampūs Užpelkių miškai – visa tai darniai papildoma žmonių sukurtomis vertybėmis: Šiluvos ir Tytuvėnų miesteliais, legendomis apipintais piliakalniais ir pilkapiais, daugybe esamų ir jau išnykusių gyvenviečių, turinčių savo istoriją ir, žinoma, žmonėmis, kurie čia gyvena, kuria bei saugo protėvių palikimą...

Atnaujinta 2013-12-05
Skaityti daugiau...
 
"Raskila" minėjo 3 metų gimtadienį
2013-11-25

 

 

 

Baigiasi ruduo. Dienos tamsios ir ūkanotos. Gamta ir žmonės tarsi prisnūdę. Atrodytų, tokiu metu nieko nevyksta. Bet pirmas įspūdis klaidingas, nes pasikeitė tik vyksmo erdvės, žmonės iš aikščių, kiemų, stadionų ar pievų persikėlė į seklyčias, svetaines, sales...

Atnaujinta 2013-11-25
Skaityti daugiau...
 
Pasaulinė Jauno vyno šventė Tytuvėnuose
2013-11-25

 

 

 

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtiadienį visame pasaulyje švenčiama Jauno vyno šventė. Jos ištakos – Prancūžijoje, Božole regione, kur gaminamas tokio paties pavadinimo vynas. Ši diena čia pradėta švęsti nuo 1951 m. ir dabar jau kasmet sutinkama daugybės vyndarių bei vyno gurmanų visame pasaulyje. Baigus rudens darbus galima susėsti ir atkimšti butelį šiųmečio, jauno, vyno bei pasimėgauti savo triūso vaisiais.


Atnaujinta 2013-11-25
Skaityti daugiau...
 
Pavienės bitės užklydo į Tytuvėnus
2013-11-14

 

 

 

Vaikiško žaidimo motyvas „Bitute, pilkoji, iš kur medų nešioji?“ skambėjo mintyse nuo tos dienos, kai pamačiau skelbimą, kviečiantį į Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centrą susitikti su režisieriaus Petro Abukevičiaus premijos už geriausią filmą apie gamtą laureatu šiluviškiu Valdu Mikolaičiu. Buvo pranešta, kad įvyks filmo „Pavienės bitės“ peržiūra.


Atnaujinta 2013-11-14
Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnų gimazijos mokinių komanda dalyvavo viktorinos "Pažink saugomas teritorijas" finale
2013-11-04

 

 

 

Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje prie AM vyko moksleivių viktorinos – „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ finalinis turas. Varžėsi geriausios  moksleivių komandos,  kurios nugalėjo I-ajame ture, vykusiame saugomų teritorijų direkcijose, ir II-ajame ture, vykusiame Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos  regionuose. Nugalėtojais tapo Miroslavo vidurinės mokyklos komanda, atstovavusi Metelių regioninį parką ir Dzūkijos regioną.


Atnaujinta 2013-11-04
Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnų gimnazijos komanda - viktorinos "Pažink saugomas teritorijas" II turo nugalėtojai
2013-10-16

 

 

 

Metų pradžioje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM pakvietė saugomų teritorijų mokyklas ir gimnazijas dalyvauti viktorinoje „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“.


Atnaujinta 2013-10-16
Skaityti daugiau...
 
Įminti Kelmės kodą
2013-10-14

 

 

 

Žiūrėti ir matyti – du skirtingi dalykai. Dažnai dairomės aplink, bet nematome to, kas mus supa. Ne visuomet turime ir noro ar laiko gilintis, tačiau kai kada esame tiesiog priversti sustoti ir pamąstyti. Viena iš tokių progų – dailininko Andriaus Seselsko grafikos darbų paroda. Seriją „Kelmės kodas“ sudaro dešimt paveikslų, kuriuose užkoduota Kelmės bei apylinkių istorija, legendos, pasakojimai, be to – jausmai, mintys, troškimai ir jų padariniai.


Skaityti daugiau...
 
Fotografai fiksavo rudens akimirkas
2013-10-14

 

 

 

Praeitą šeštadienį aštuoni fotografai važinėjosi ir vaikščiojo po parko teritoriją darydami nuotraukas konkursui „Ruduo Tytuvėnų regioniniame parke“, kuris tą patį vakarą vyko lankytojų centre. Diena buvo graži, švietė saulė, tad ir nuotraukų buvo padaryta tikrai įdomių.


Atnaujinta 2013-10-14
Skaityti daugiau...
 
Palydėjome gerves
2013-10-04

 

 

 

Nuostabiosios gervės: sidabraspalvės, grakščios, dar vadinamos ilgesio paukščiais – turbūt todėl, kad rudenį išskrisdamos švelniais garsais atsisveikina su liekančiais ir jų sieloje pasėja laukimą. Ne veltui ir patys norime jas išlydėti. Tai – ne tik gražus reginys, bet ir proga sutikti vieniems kitus, pabūti kartu ir suprasti, kad mes visgi liekame, o gervės pavasarį būtinai vėl sugrįš.


Atnaujinta 2013-10-04
Skaityti daugiau...
 
Baltų vienybės diena
2013-09-25

 

 

 

Sekmadienio vakarą ant Bridvaišio piliakalnio susirinko Tytuvėnų bendruomenės, kultūros centro ir regioninio parko direkcijos aktyvistai bei jauni ir vyresni tytuvėniškiai. Čia laužų sąšaukoje buvo paminėta Baltų vienybės diena. Šiais metais tai graži 777 metų jubiliejaus, kai baltų gentys Saulės mūšyje nugalėjo kalavijuočių ordino karius, data.


Skaityti daugiau...
 
Skambėjo bardų dainos
2013-09-25

 

 

 

Šeštadienio pavakarę į Tytuvėnų regioninio parko direkcijos Lankytojų centro salę susirinko būrelis tytuvėniškių ir miesto svečių. Juos į uždarą renginį sukvietė mokytojas Saulius Čekanauskas. Sauliaus pomėgis – muzika. Pasikvietęs du bičiulius-muzikantus, jis pradžiugino žmones, neabejingus originalioms, iš dvasios gelmių plaukiančioms melodijoms, dainoms.


Atnaujinta 2013-09-25
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt