You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 


Rasos šventė prie Kubilių piliakalnio
Įkvėpti į save vakarėjančios pievos kvapą ir nuo piliakalnio pažvelgti į neįtikėtinai puikų mūsų krašto peizažą. Žolynais kupančioje pievoje klausytis tradicinių kanklelių, daudyčių, kurti šventą ugnį - regis, ne labai sudėtingi ritualai, bet kokie prasmingi! Kiekviena šių apeigų įgyja sakralumo, kai per žydinčią pievą einama ne šiaip sau, o kas devynis žingsnius skinant po vieną žolyną.

 

Įkvėpti į save vakarėjančios pievos kvapą ir nuo piliakalnio pažvelgti į neįtikėtinai puikų mūsų krašto peizažą. Žolynais kupančioje pievoje klausytis tradicinių kanklelių, daudyčių, kurti šventą ugnį - regis, ne labai sudėtingi ritualai, bet kokie prasmingi! Kiekviena šių apeigų įgyja sakralumo, kai per žydinčią pievą einama ne šiaip sau, o kas devynis žingsnius skinant po vieną žolyną. Ir tik surinkus devynis, einama pas čia pat įsikūrusią žiniuonę, kad ši pasakytų, ką tau šiemet surinktieji žolynai lemia. O sutemus privalu sukurti didžiulį laužą, vaišintis suneštomis vaišėmis ir šokti, kol vidunaktis nepašauks prie upės – vainikų plukdyti. Pirmą kartą čia pakliuvusiems ar pro šalį važiuojantiems gražu ir iškilminga žiūrėti į deglais  ir vainikais nešiną, dainuojančią procesiją, kuri leidžia vainikus su žvakelėmis pasroviui, apšviesdama murmantį tamsų Gryžuvos vandenį. O paskui – nuo kalno risti degančius ratus, simbolizuojančius, kad nuo šios nakties Saulė jau žemyn risis, diena trumpyn, naktis – ilgyn.
Jei jums trumpiausią šių metų naktį pavyko sulaukti saulės patekėjimo piliakalnio papėdėje, būkit tikri – metai bus geri, kaip ir visa, kas daroma kartu su gamta ir laikantis savojo krašto prigimtinio ritmo.


 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt