Pasaulinė Jauno vyno šventė Tytuvėnuose
2013-11-25

 

 

 

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtiadienį visame pasaulyje švenčiama Jauno vyno šventė. Jos ištakos – Prancūžijoje, Božole regione, kur gaminamas tokio paties pavadinimo vynas. Ši diena čia pradėta švęsti nuo 1951 m. ir dabar jau kasmet sutinkama daugybės vyndarių bei vyno gurmanų visame pasaulyje. Baigus rudens darbus galima susėsti ir atkimšti butelį šiųmečio, jauno, vyno bei pasimėgauti savo triūso vaisiais.


Jaukų rudens vakarą Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre susirinko būrelis žmonių – vyndarių bei degustatorių. Jei galvojate, kad šis gėrimas gali būti daromas tik iš vynuogių, labai klystate: į taures po šlakelį buvo pilamas ir aviečių, gervuogių, pienių, šermukšnių, įvairių rūšių serbentų, obuolių šių metų gamybos vynas.

Kiekvienas iš šešių gamintojų pristatė savo atsineštą vyną, trumpai papasakojo, kaip ir kur buvo renkama žaliava jam, kokį kiekį pagamino. Ne vienas jų atskleidė, kad niekam kitam nepatiki uogų rinkimo, daro tai patys. Degustuotojai sužinojo įvairių įdomių faktų apie vyną, štai kad ir tai, jog pienių vyne juntamas medaus skonis atsiranda nededant jokių specialių priedų – tiesiog dėl žieduose esančių žiedadulkių.

Vakarą įdomiai pravedė Viktoras Gulbinas ir Kristina Poderytė, papasakoję apie vyno reikšmę senovės kultūrose bei religijoje, įtraukę dalyvius į žaidimus ir galiausiai pakvietę šokiui. Renginio metu skambėjo Lietuvos bardų dainos apie vyną, vieną gyvai sudainavo ir pats vedėjas, buvo skaitomos eilės.

Degustatoriams įvertinus, jog visi šių metų vynai savaip įdomūs ir skanūs, lieka laukti, kol jie subręs ir atskleis naujų savybių. Nuotaikingas vakaras ne tik suartino bendrą pomėgį turinčius žmones, bet ir padėjo pagrindą kitų metų susitikimui: ateis laikas ragauti ilgiau išlaikytą vyną.
 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos kultūrologė

Agnė Buchaitė

Atnaujinta 2013-11-25
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt