Parodoje “Adventur 2014” pristatytas Tytuvėnų regioninis parkas
2014-01-31

 

 

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Litexpo parodų centre, vyko tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda “Adventur 2014”. Šiam renginiui skirtos net trys salės: “Atrask pasaulį”, kurioje savo šalis pristatinėjo įvairių valstybių atstovai, nuo kaimyninės Latvijos iki egzotiškosios Malaizijos, “Pažink Lietuvą”, kur iš visų mūsų šalies kampelių atkeliavę turizmo organizacijų, parkų, savivaldybių, muziejų bei kitų įstaigų atstovai pasakojo bei rodė, ką įdomaus galima atrasti pas juos, bei “Poilsiauk aktyviai”, kur buvo galima išmėginti įvairias pramogas, tokias, kaip šaudymas iš lazerinio ginklo, golfas ir t.t. Visos parodos metu buvo rengiami įvairūs pasirodymai, dalinami suvenyrai, o smagią atostogų atmosferą kūrė lankytojams rodomi fokusai, pučiami didžiuliai muilo burbulai ir net improvizuotame parke dalinami nemokami ledai. Parodoje taip pat dalyvavo ir magijos triukus rodė kelmiškis Rolandas Kančauskas.

Čia savo teikiamas paslaugas bei turizmo galimybes pristatė ir Kelmės rajono atstovai. Suvieniję jėgas, lankytojams apie savo kraštą pasakojo Kelmės rajono savivaldybės, Kražių kultūros centro TIC, Tytuvėnų piligrimų centro bei Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai. Žemaitijai skirtoje erdvėje mūsų stendas išsiskyrė atrakcija – loterija, kurios metu dalyviai ne tik buvo vaišinami saldainiais, bet ir turėjo atsakyti į klausimą apie Kelmės kraštą, kurio numerį išsitraukdavo kartu su saldėsiu. Lankytojai ne tik džiaugėsi įvairiais prizais, bet ir domėjosi įvairiomis turizmo paslaugomis.


Parodos metu išdalinta daug leidinių apie įvairius mūsų krašte esančius turistinius objektus. Dažnas užduodavo klausimų apie Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Tytuvėnų miestelį, Kelmę ir Šiluvą, taip pat domėjosi kitais objektais bei turistiniais maršrutais. Sulaukta ne tik paprastų smalsuolių, bet ir turizmo organizatorių, gidų, turizmo informaciją teikiančių įmonių atstovų dėmesio, kuriems ypač aktualūs regione esantys turizmo ištekliai, maršrutai. Ne vienas jų pagyrė loterijos idėją ir, be informacijos, taip pat išsinešė saldainį bei gerą nuotaiką. Sakoma, jog draugystę geriausiai stiprina mielos smulkmenos, tad tikimės, jog daugybė šypsenų atsakinėjant į išradingus klausimus taps priemone geriau įsiminti informaciją apie mūsų kraštą.


Trys parodos dienos netruko prabėgti: vienas po kito lankytojai traukė prie Kelmės rajono stendo, ant kurio stovėjo loterijos “akvariumas”, iki viršaus pribertas saldainių. Savo žinias išmėgino Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, prisiminusi, nuo ko kilo Tytuvėnų miestelio pavadinimas, o Kurtuvėnų regioninio parko direktorius Rimvydas Tamulaitis loterijoje ištraukė klausimą, susijusį su jo darbu: net šyptelėjo, išgirdęs “Kiek regioninių parkų įeina į Kelmės rajono teritoriją?” (atsakymas – keturi). Parodą aplankė nemažai valdžios atstovų, žinomų Lietuvos asmenybių. Namo grįžome ne tik pasidalinę leidiniais bei informacija, bet ir patys naudingos pasisėmę bei pamatę, ką siūlo kitų regionų atstovai.

Agnė Buchaitė, Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Nuotraukos Vilmanto Kizio

Kolegoms dėkojame už šaunią kompaniją ir suvienytas jėgas pristatant Kelmės kraštą!

Atnaujinta 2014-01-31
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt