Draugų bei gerbėjų vakaras, skirtas Vladui Kalvaičiui
2014-06-30
Šeštadienį, birželio 21 d., Tytuvėnuose rinkosi svečiai iš įvairių Lietuvos kampelių. Taip jau sutapo, kad tą savaitgalį, kuomet visi žavėjosi trumpiausiomis naktimis, būrys žmonių susitiko pagerbti rašytojo Vlado Kalvaičio. Simboliška, jog šviesiausią metų laiką į vieną vietą susirinko tiek ryškių ir kūrybingų asmenybių.

 


 

Dieną apsilankę Budraičiuose vykusioje Lino šventėje, vakare jie susirinko V. Gulbino sodyboje, kur prasidėjo įdomybės: visi svečiai buvo suimti ir išgabenti į „Apylaisvio režimo baraką“, laikinai įsikūrusį Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre. Čia kiekvienas gavo numerį ir buvo nuvesti į improvizuotą teismo posėdį, o jame turėjo įtikinamai pasiteisinti, ką veikė 2013 metų 13 mėnesio 13 dieną.


Taip teatralizuotai vyko skaitymai: kievienas dalyvis, nupasakojęs, kurgi buvo minėtu metu, turėjo papildomai „išsipirkti“ – paskaityti ką nors iš savo ar kieno nors kito kūrybos. Aplink sukiojosi kareiviai ir kaliniai, buvo rodomi intarpai iš moksleivių sukurto filmo apie V. Kalvaitį. Nors renginys užtruko gan ilgai, beveik pustrečios valandos, bet neprailgo. V. Kalvaičio garbei kiek anksčiau tą dieną buvo surengtas dailininkų pleneras – jo metu sukurti darbai puošė salės sienas. Vienas jų, R. Averincevo pieštas rašytojo portretas, padovanotas pačiam vakaro kaltininkui.


Tytuvėnuose literatūriniai skaitymai vyksta jau antrus metus. Pernai čia pagerbtas šviesios atminties poetas S. Stacevičius. Šiemet dailininkė Irena Mikuličiūtė vėl iškėlė idėją atvykti į šį miestelį, šįkart pagerbiant Vladą Kalvaitį. Renginyje dalyvavo gausus būrys svečių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir kitų vietovių: filosofas, „Naujosios Romuvos“ vyriausiasis redaktorius Andrius Konickis, rašytojai Violeta Šoblinskaitė Aleksa, Gasparas Aleksa, Ona Jautakė, poetai Irna Labokė, Raimonda Mikuckytė , Rita Makselytė, Danguolė Kapočienė, Birutė Grašytė, Vytautas Šimkūnas, Stasys Algimantas Stankevičius, Teresė Rimulaitytė, Eugenija Liumaitė, Renata Butkė, Alfredas Stancelaitis. Plenere dalyvavo dailininkai Algis Šakalys, Romanas Averincevas, Irena Mikuličiūtė. Renginį vesti padėjo kelmiškis, 605 kuopos karys Aurelijus Remeikis, vežikas Jonas Mikalčius, Kelmės mažojo teatro direktorius Algimantas Armonas, režisierius Gediminas Trijonis. Renginio metu rodytos filmo ištraukos, jį kūrė Tytuvėnų gimnazijos mokiniai Andrius Žukauskas ir Gytis Švilpa, vadovaujami mokytojos Zentos Mačiulaitienės. Renginio metu daug padėjo Eimutis Zondelis su dukra Laima, vaidinę kalinius bei Vilma Zondelienė su padėjėjomis dukra Gabriele ir krikšto dukra Gabija. Renginį filmavo ir fotografavo Ričardas Samuilis.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė


Nuotraukos R. Samuilio


Atnaujinta 2014-10-21
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt