Jaunųjų gamtininkų stovykla 2014
2014-07-11
Jau daugiau nei dešimtmetį Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai organizuoja vasaros stovyklą mokyklinio amžiaus vaikams. Šiemet jaunieji gamtininkai iš Tytuvėnų gimnazijos, Šiaulėnų M. Šikšnio vidurinės ir Mockaičių pagrindinės mokyklos rinkosi draugėn, kad kartu praleistų nepamirštamas tris dienas. Nors stovykla truko neilgai, tačiau buvo intensyvi: jos metu vaikai susipažino su juos supančia gamta, ieškojo lobio ir keliavo aplankyti greta esančio Varnių regioninio parko.

 


 

Pirmoji diena prasidėjo nuo susipažinimo Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre. Vaikai, nešini kuprinėmis ir miegmaišiais, sugužėjo į salę, čia susipažino vieni su kitais bei su stovyklos vadovais. Šiemet stovyklos bazė buvo Tytuvėnėlių dvaro teritorijoje, kur pėsčiomis ir patraukė stovyklautojai. Atkeliavus čia jų laukė paskaita apie Tytuvėnų regioninį parką bei Lietuvos saugomas teritorijas apskritai, kurią papasakojo direktorius Vytautas Stonys. Po to, sočiai papietavus, ekologė Deima Pranckūnienė išsivedė stovyklautojus ieškoti retųjų augalų. Po paskaitos vyko žaidimai bei susitikimas su Tytuvėnų regioninio parko savanore iš Ispanijos Angels Tudó. Pavakarieniavus  atvyko įdomus svečias – etnologė Daiva Šeškauskaitė, kuri supažindino ne tik su gydančiaisiais augalais, bet ir su jų reikšmėmis senovės lietuvių kultūroje: vaikai sužinojo tokių įdomybių, kaip kad šermukšnis buvo puikus ginklas nuo velnio, o paparčio žiedo ieškoti reikėjo eiti vienam – ištvėrus visokiausius gąsdinimus ir galiausiai jo pražįstant sulaukus, žmogus įgaudavęs didžiulę išmintį.


Antrąją dieną jaunieji gamtininkai susipažino su savanoriškos ežerų stebėsenos programa, o popiet, suskirstyti į tris komandas, lakstė po visą Tytuvėnėlių dvaro teritoriją ieškodami žaidimo užuominų: pagal eiliuotas mįsles turėjo surasti penkis taškus ir juose slypinčias raides. Galiausiai visi bendrai sudėliojo frazę “Gamta myli visus”. Antrąją dieną vyko ir susitikimas su Tytuvėnų regioninio parko savanoriu iš Ukrainos Artem Stepanchenko. Pavakarieniavus stovyklautojai dar kartą apvaikščiojo Tytuvėnėlių dvaro teritorija, tik šį kartą sekė istorijos pėdsakais: gidė Birutė Volskytė ir kultūrologė Agnė Buchaitė papasakojo apie šios vietos praeitį. Vakare visiems susirinkus prie laužo vaikai galėjo susipažinti su ugnies valdymo menu. Galiausiai, visiškai sutemus, įvyko pelėdų vilionės: paleidus jų balsų įrašą, iš visų pusių suskrido gausybė šių nakties paukščių. Dar ilgokai jos iš visų pusių ūbavo ir tuomet, kai vaikai ramiai miegojo savo palapinėse.


Trečioji diena prasidėjo nuo pusryčių ir stovyklavietės sutvarkymo: jaunųjų gamtininkų laukė kelionė į Varnių regioninį parką. Čia vaikai pamatė lankytojų centrą, Sprūdės piliakalnį, Sklepkalnį, Medvėgalį, klampojo paslaptingaja Sietuvos kulgrinda, kopė į Šatrijos kalną, kurio viršūnėje buvo apdovanoti padėkos raštais ir gardžiavosi jau tradiciniu stovyklos užbaigtuvių saldumynu – šokoladiniu kremu. Nors oras ir nelepino, jaunieji gamtininkai namo išsiskirstė maloniai pavargę bei kupini gerų įspūdžių.


Už šią gražią dovaną vaikams esame dėkingi Kelmės bei Radviliškio rajonų savivaldybėms bei visiems mielai talkinusiems ją organizuojant. Iki kitų metų!

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė


Atnaujinta 2014-10-21
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt