Lietumi pašventinta įvyko ketvirtoji šventė "Tytuvelo2014"
2014-08-25
Rugpjūčio 23 dieną ketvirtus metus iš eilės įvyko jau tradicinė dviračių mėgėjų šventė „Tytuvelo 2014“. Tiesa, šiemet orai šventės dalyvių nepagailėjo – su pertraukomis lijo visą dieną, tik vakare debesys prasiskleidė ir leido susirinkusiems žiūrovams mėgautis koncertu bei šėlti šokiuose.

 


 

Dieninėje renginio dalyje vyko įvairūs aktyvūs užsiėmimai. Dviračių mėgėjai galėjo rinktis vieną iš kelių galimybių: orientacininkų laukė net maždaug 70 km. ilgio trasa, norintys minti mažiau taip pat galėjo pasirinkti trumpesnį maršrutą ir susipažinti su 15 įdomiausių taškų Tytuvėnuose bei aplink juos. Galima buvo rinktis ir kelionę po pelkes, kurios bendras atstumas buvo 35 km. Šią grupę lydėjo gidas – patyręs dviratininkas, Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys. Keliaudami po teritoriją šventės dalyviai patyrė įvairiausių nuotykių: ne kartą buvo pakrikštyti lietaus, o kai kurie pasiklydo ir jiems teko sukarti žymiai ilgesnį atstumą ieškant kelio namo, sekant geležinkelio bėgiais. Orientacinio žygio taškai buvo išdėlioti įvairiausiose vietose, jų ieškantieji turėjo ne tik minti pedalus, bet ir pamiklinti protą: viena iš užduočių, norint gauti žymę varžybų lape, buvo išspręsti kryžiažodį.


Dieną pramogų netrūko ir pačiuose Tytuvėnuose: dvyliktą valandą prasidėjo krepšinio turnyras, vadovaujamas mokytojo Vytauto Kybarto. Jame šiemet susikovė mažiau komandų, keturios: „Tamsos riteriai“, „Skogalis“, „Inkarai“ bei „Dugnas“. Antrą valandą mokyklos stadione ratus suko būrys vaikų, susirinkusių į važiavimo dviračiu meistriškumo varžybas, kurias surengė Tytuvėnų bendruomenė. Trečią valandą Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre įvyko šiaurietiško vaikščiojimo treniruotė, organizuota Kelmės visuomenės sveikatos biuro. Viso renginio metu aktyviai dalyvavo ir policija: žymėjo dviračius, bendravo su mažaisiais dviratininkais, prižiūrėjo tvarką, o policijos šuo Amsius apdovanojo mažiausią vaikų varžybų nugalėtoją.


Na, o šeštą valandą Giliaus ežero pakrantėje rinkosi tiek dalyviai, tiek žiūrovai: vyko šiaurietiško vaikščiojimo trasos atidarymas, nugalėtojų apdovanojimai bei vakaro programa. Simbolinę juostelę kirpo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė ir Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys. Po to sekė apdovanojimai: pirmą vietą vyrų orientacinėse varžybose laimėjo Vilius Pranckevičius, jam medalį užkabino bei dovaną įteikė Irena Sirusienė. Komandinėje įskaitoje laimėjo Dainius ir Rūta Puidokai. Tarp krepšininkų pajėgiausia buvo „Inkarų“ komanda, kapitonas – Darius Grabauskas. Apdovanoti ir vyriausias bei jauniausias dalyviai: vyriausiu tapo Juozas Stonys, jį apdovanojo Tytuvėnų seniūnas Romas Čerkauskas, o jauniausios buvo net dvi: Greta Jurevičiūtė (jai dovaną įteikė Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas) ir Livija Zanuškaitė (apdovanota Irenos Sirusienės). Šauniausiu žygio po pelkes dalyviu išrinktas Virginijus Pikutis, jis gavo prizą, įsteigtą Tytuvėnų piligrimų centro. Tytuvėnų bendruomenė bei Amsius apdovanojo vaikų varžybų nugalėtojus.


Galiausiai organizatoriai padėkojo visiems, kurių pagalba įvyko šis renginys, o talkininkų iš tiesų buvo labai daug: renginį finansavo Kelmės rajono savivaldybė, įvairiai prisidėjo ir vietos verslininkai: UAB „Egritmeda“, „Tytuvėnų papartis“, UAB „Andus LT“, UAB „Antivis“, UAB „Etovis“, UAB „Autokastus“, R. N. Gajauskienės individuali įmonė, daug dirbo savanoriai: Vytautas Sirusas ir Vytautas Zorys padėjo organizuoti orientacines varžybas, Vytautas Kybartas – krepšinio varžybas, garsu bei šviesa rūpinosi Žygimantas Laurutis, šešios mokyklinio amžiaus merginos kartu su dviemis patyrusiomis savanorėmis, dirbusiomis ir pernykščiame renginyje, padėjo varžybų metu. Renginį įamžino Ineta Gričiūtė.


Na, o po iškilmingosios dalies atėjo laikas muzikai. Nepabūgę aplink visą dieną klajojusio lietaus, žiūrovai įsitaisė ant suolų ir turėjo galimybę pasiklausyti Daivos Šeškauskaitės, Erasto Murausko bei duetu koncertavusių bardų Erikos Geribaitės ir Pauliaus Rupeikio dainų, po kurių sekė vietinių vaikinų grupės LT Project koncertas ir šiauliečių Irony Dawn pasirodymas. Vakarą užbaigė šokiai, kurių dalyviai skirstytis ėmė tik po antros valandos nakties.


Nors šiemet šventei koją pakišo lietus, džiugu, jog joje visgi dalyvavo nemažai dviratininkų, tiek suaugusių, tiek vaikų. Kitais metais laukia jubiliejinė – jau penktoji – šventė „Tytuvelo“, tad vėl susitiksime po metų.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

 

Nuotraukos Inetos Gričiūtės


Atnaujinta 2014-10-21
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt