Amžinoji Kanapinio ir Lašininio dvikova
2015-02-19
Žiemai einant pabaigon, kai visi išsiilgę saulės, žalumos ir šilumos, o paukščiai jau ima nedrąsiai čiulbėti, Lietuvoje trankiai švenčiamos Užgavėnės. Šią dieną kur bepasisuksi, visur aplink persirengėliai, nešiojantys pavasario kvietimą po kiemus. Ir Šiluvoje tradiciškai po visą miestelį nuo ryto važinėjo vežimas, jame linksmai šėlo keisčiausi personažai, o iš paskos, prie virvės pririšta, ant rato sukosi Morė. Po pietų, aplankę daugybę svetingų kiemų, jie apsistojo turgaus aikštėje, kur drauge su susirinkusiais šiluviškiais varė Žiemą iš kiemų.

 


Vyko įvairios varžytuvės: blynų valgymo, gražiausios kaukės ir kitos, į komandas pasiskirstę Lašininio ir Kanapinio gerbėjai traukė virvę. Čia galima buvo gauti ne tik blynų, bet ir kopūstienės su spirgučiais bei gardžios arbatos. Pasivaržius ir pažaidus įvairių žaidimų, atėjo eilė tradicinei dvikovai: susirungė Lašininis ir Kanapinis, sunkiais maišais gerai vienas kitam apvelėję šonus. Laimėjo Kanapinis, taip simboliškai įtvirtindamas Pavasario pergalę prieš Žiemą. Šventę Šiluvoje, kaip ir kasmet, draugiškai rengė RKC Šiluvoje, seniūnija, bendruomenė „Aušrinė“ bei Tytuvėnų regioninio parko direkcija.


Tytuvėnuose, pačiame miestelio centre, Žiemą iš kiemų varyti visus kvietė čigonėlė Kotrė ir žydukas Abramas. O buvo tam gerai pasiruošę: dešrų ir košės, blynų ir arbatos netrūko, kad susirinkusiųjų jėgos neapleistų. Morė išdidžiai kėpsojo pakraštyje, stebėjo besilinksminančiuosius ir laukė savo neišvengiamo galo. Šventę jau tradiciškai draugiškai sukibę rengė Tytuvėnų kultūros namai, seniūnija, gimnazija, bendruomenė bei Tytuvėnų regioninio parko direkcija.


Vyko įvairiausios varžytuvės: visiems magėjo išmėginti vaikščiojimą kojūkais, sudalyvauti virvės traukimo varžybose, vaikai smagiai laidė batus į taikinį. Šokiais, dainomis ir judriais žaidimais pavasaris buvo kviečiamas ateiti, o aikštelės viduryje spirgėjo laužas, ištirpdęs aplink save sniegą – kaip koks ateinančios šilumos pranašas. Galiausiai dvikovoje susitiko Lašininis ir Kanapinis. Apsiplakę, apsistumdę jie susirėmė lemiamą kartą ir Kanapinis nugalėjo. Pavasaris ateis!Tytuvėnų regioninio parko direkcijos kultūrologė
Agnė Buchaitė


Užgavėnių šventė Šiluvoje

 

Užgavėnių šventė Tytuvėnuose

 

Atnaujinta 2015-02-19
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt