Diskusija apie Tytuvėnų ežerus
2015-03-19

 

Kovo 5 d. vakarą Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre į susirinkimą rinkosi vietiniai žvejai ir šiaip gamtos mylėtojai. Pagrindinis susirinkimo tikslas – aptarti Tytuvėnų miestą supančių ežerų būklę, kylančias problemas, išklausyti žvejų pastebėjimus ir aptarti planus – ką toliau bendromis jėgomis daryti, kad mūsų ežerai būtų švarūs ir turtingi.

 


Susirinkimo pradžioje visus pasveikino Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys, paskatindamas susirinkusius nelikti abejingais ir išsakyti visus skaudulius, kurie kankina žvejus ir ežerų mylėtojus šiandien. Tytuvėnų RPD ekologė Deima Pranckūnienė papasakojo apie ežero gyvenimo etapus, apie atliktus ežerų tyrimus, bei žmonių daromą poveikį ežerų būklei. Taip pat supažindino su sparčiai Lietuvos ežeruose plintančiomis invazinėmis žuvų ir vėžių rūšimis, kaip jas atpažinti, kaip stabdyti jų plitimą. V.Stonys kalbėjo apie opiausias problemas, susijusias su ežerais: lieptų ir tiltukų „vajų“, šiukšles, paliekamas likimo valiai senas valtis, vis dar pasitaikančius brakonieriavimo atvejus, tinkluose išgaišusias žuvis. Direktorius pabrėžė, kad viena iš svarbiausių šiandienos problemų, susijusi su ežerais – tai nendrių plitimas, užkariaujantis vis didesnius paplūdimių plotus, bei pakrantes paverčiantis neįžengiamais krūmynais. Kartu pasidžiaugė, kad į regioninio parko surengtą akciją „Gelbėk savo ežerą“, pasidarbuoti šienaujant nendres susirinko nemažas būrys tytuvėniškių. Tuo pačiu išreiškė viltį, kad tokie ir panašūs ežerų gelbėjimo darbai taps tradicijomis ir sulauks vis daugiau pasekėjų. Taip pat diskusijoms buvo pateiktas Varlinio ežero likimas. Mokslininkų, atlikusių visus tyrimus rekomendacijomis – šį ežerą galima ir verta išvalyti. Tačiau labai svarbi visų tytuvėniškių nuomonė – ar šie darbai reikalingi, ar ne. Susirinkusieji kol kas nebandė išspręsti  šio klausimo...


Labai įdomių faktų apie Tytuvėnų ežerų gelmes papasakojo ir filmuotą medžiagą parodė  iš Šiaulių atvykę narai. Prieš keletą metų jie dalyvavo valant Giliaus ežero gelmes ir susirinkime pristatė fotografijas ir filmuotą medžiagą ne tik iš šių darbų, bet ir iš nardymo Bridvaišio ežere. Taip pat svečiai  papasakojo, kaip atskirti narą-brakonierių nuo ežero gelmėmis šiaip besidominčio naro. Svečiai pasidalino savo įspūdžiais apie Giliaus ir Bridvaišio ežerų gelmėse rastas ir pamatytas įdomybes. Jų nuomone – Bridvaišio ežeras – unikalus, o Giliaus ežeras – visų mūsų rūpesčiui – iš tikro pilnas įvairiausių šiukšlių...


Susirinkimo dalyviams buvo pristatyta nauja daiktų, ištrauktų iš ežero gelmių ekspozicija. Čia – ir butelis su rašteliu, ir lėktuvo sparno dalys, fotoaparatas, peikenos bei kiti tyčia ar netyčia ežeruose atsidūrę, ten ilgai išgulėję ir narų ištraukti daiktai.


Žvejų ir ežerų mylėtojų susibūrimas išties praėjo labai turiningai: visi gavo dozę naujos ir įdomios informacijos apie ežerus, visi išgirdo aktualiausias ežerų problemas, visi kartu bandėme ieškoti problemų sprendimo kelių.

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos ekologė

Deima Pranckūnienė

Atnaujinta 2015-03-19
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt