Tytuvėnuose pražydo Japoniškos vyšnios
2015-03-26

 

Trečiadienio popietę Tytuvėnų regioninio parko direkcijoje susirinko fotografijos mėgėjai: čia buvo pristatyta Juozo Šalkausko nuotraukų paroda „Sakūrų paunksmėje“.

 


J. Šalkauskas – žurnalistas, redaktorius, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas, fotografas... Be viso šito, dar ir aistringas keliautojas bei kolekcionierius, kuriam priklauso virš tūkstančio įvairiausių kaklaraiščių kolekcija. Nors pats autorius renginyje dalyvauti negalėjo, susirinkusieji apie jį sužinojo iš įvairių pasakojimų: renginio vedėja Agnė Buchaitė trumpai pristatė autorių, jo biografiją bei pasiekimus, fotografo giminaitės, dailininkė Danguolė Žukauskienė bei jos duktė, kultūros darbuotoja ir žurnalistė Monika Žukauskaitė, parengė fotoprezentaciją apie kitas J. Šalkausko keliones bei perdavė jo žodžius apie parodą ir kitus gyvenimiškus pamąstymus. Elzė Čekanauskienė, kurios dėka paroda atkeliavo į Tytuvėnus, taip pat tarė keletą žodžių apie autorių bei jo šeimą. Galiausiai, šiuolaikinių technologijų dėka susirinkusieji išvydo interviu su pačiu J. Šalkausku.


Renginio vedėjai pakvietus pasidaryti arbatos ir pasivaišinti skanėstais, kuriuos draugiškai sunešė patys parodos lankytojai, toliau jiems buvo pristatytos sakūros – nuostabieji medžiai, kurių žydėjimo šventę Japonijoje fotoaparatu fiksavo J. Šalkauskas. Turbūt nedaug kas žinojo, jog šioje šalyje auga virš 200 rūšių vyšnių, kad čia gaminami jų žiedų skonio ledai, o šventės tradicijos siekia mažiausiai III amžių prieš Kristų. Na, o pabaigoje visi buvo pakviesti pasigrožėti sakūrų ir greta jų pozuojančio kito Japonijos simbolio – geišų – vaizdais, puošiančiais Tytuvėnų regioninio parko ekspozicijų salės sienas. Parodą galima apžiūrėti iki balandžio vidurio.

 

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė
Agnė Buchaitė


Atnaujinta 2015-03-26
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt