Žemės gimtadienio šventė
2015-03-26

 

Žemė apsuko dar vieną ratą aplink Saulę ir vėl pasitinkame pavasarį, o kartu simboliškai paminime ir jos gimtadienį. Tai nėra vien mūsų šalyje švenčiamas įvykis, kovo 20 d. visame pasaulyje minima kaip Žemės diena, skirta susimąstyti apie tai, ar mes tinkamai elgiamės su savo planeta bei nuveikti kažką gero.

 


Minėti Žemės dienos į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą tradiciškai rinkosi vaikai: nuo pačių mažiausiųjų, darželinukų, nešinų popierinėmis gėlytėmis, iki abiturientų. Nuo ryto lauke virė košė, skambėjo muzika, o susirinkę vaikučiai su auklėtojomis žaidė žaidimus ir sukosi rateliais. Šventę vedė ekologė Deima Pranckūnienė, jai talkino kultūros centro meno vadovas Regimantas Zenauskas bei būrys Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus mokinių. Vaikai iš gėlyčių išdėliojo žodžius „myliu Žemę“, ir, pasivaišine koše su arbata, išsidalinę inkilus, iškeliavo.


Netrukus ėmė rinktis vyresnieji moksleiviai. Jiems įdomią paskaitą apie Žemę parengė geografijos mokytoja, kraštotyrininkė, keliautoja, muziejininkė Marijona Birutė Navakauskienė iš Betygalos. Ji ne tik vaizdingai pasakojo apie Žemę, jos turtus ir problemas, bet ir atsivežė eksponatų iš Geologijos muziejaus. Po to svečiai – seniūnijų, gimnazijos, miškų urėdijos atstovai – auditorijai tradiciškai uždavė klausimų ir apdovanojo teisingai atsakiusius, tą patį padarė ir renginio šeimininkai, Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai. Popietės metu apdovanoti ir gimnazijos mokiniai, mokyklinėse bei rajono gamtos mokslų olimpiadose užėmę prizines vietas.


Šventė praėjo, tačiau nepamirškime, jog Žemė yra mūsų namai, ir juos saugoti bei puoselėti turime kasdien.

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos kultūrologė

Agnė Buchaitė


 

Atnaujinta 2015-03-26
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt