Balandžio 1-osios pokštas: Netikėtas archeologinis radinys Kiaunorių miške
2015-04-01

Džiaugiamės, kad mūsų pokštas sukėlė tiek smagių reakcijų :)

Deja, vikingo palaikų slenkantys ledynai neatitempė, tačiau visai šalia Kiaunorių šiuo metu iš tiesų baigiamas įrenginėti Akmenų Rūžos pažintinis takas, gegužės mėnesį jis jau oficialiai bus atviras lankymui.

Toliau rasite mūsų naujieną - pokštą:

 


Akmenų ruožai, tarmiškai vadinami rūžomis – ledynmečio palikimas, kuriame sukaupti akmenys bei žvyras slenkančių ledo masyvų buvo atgabenti iš Skandinavijos kraštų. Viena iš geriausiai išsilaikiusių atkarpų slypi Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje, Kiaunorių miške. Prie šio unikalaus gamtinio objekto jau nuo 2014 m. vidurio įrenginėjamas pažintinis takas.

Vykdant šiuos darbus atidengta bei nuo žolių ir medžių išvalyta viena rūžos atkarpa. Čia darbininkų laukė netikėtumas: kasinėjant, po žvyro sluoksniu rasti žmogaus palaikai. Gerai išsilaikęs šalmas bei apirusios aprangos ir kaulų dalys, mokslininkų teigimu, leidžia daryti prielaidą, jog tai – prieš keletą tūkstančių metų gyvenusio žmogaus liekanos. Šiuo metu regioninio parko specialistai bendrauja su Lietuvos ir Norvegijos mokslininkais, o radinys laikinai atgabentas į Tytuvėnų regioninio parko direkciją. Saugant nuo aplinkos poveikio jis laikomas stikliniame dėkle ir ruošiamas transportavimui į Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituitą tyrimams. Radiniu bei jo vietove susidomėjo žymus Norvegijos archeologas Gjermund Kolltveit, kuris teigia, jog „šie klodai savyje dar gali slėpti daug paslapčių, kurias kartu bendradarbiaudami turėtų atskleisti Lietuvos bei Norvegijos mokslininkai“. Abiejų šalių archeologai jau tariasi dėl kasinėjimų, kuriuos planuojama pradėti vykdyti ateinančią vasarą.


Balandžio 3 dieną radinys bus išgabentas tyrimams. Visi smalsuoliai kviečiami nepraleisti progos ir apžiūrėti šį nepaprastą radinį, kol jis vis dar yra Tytuvėnuose.

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos informacija


Atnaujinta 2015-04-01
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt