You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 


Kiaušinius puošėme vaško raštais
2015-04-03

Antrus metus iš eilės mūsų lankytojų centre organizuojamas velykinių kiaušinių marginimas vašku. Visa salė kvepėjo vašku, o prie savo darbelių palinkę žmonės dalinosi margučių dažymo paslaptimis bei būdais.

 


Visi dalyvavusieji, kurių amžius svyravo nuo darželinuko iki senjoro, gavo ruošinukus (arba kitaip – špargales) su trumpa velykinių kiaušinių dažymo istorija, būdais, spalvų ir ženklų reikšmėmis tiek Lietuvoje apskritai, tiek skirtinguose etnografiniuose regionuose.


Margintojai buvo rimtai nusiteikę: palinkę ties savo darbeliais, įsigilinę į raštus. Vyresnieji išpaišė po du – tris kiaušinius, o mažieji – po penkis ar septynis, taip jiems patiko vašku dėlioti įvairius raštus. Dalis kiaušinių buvo pamerkta į juodalksnio žievės ir geležies tirpalą, brandintą keletą metų (vėliau jie bus išvirti svogūnų lukštuose, ir taip įgaus juodą spalvą), dalį margintojai parsinešė namo.


Balandžio 7 d., antradienį, 16 valandą, kviečiame visus – tiek dalyvavusius, tiek ne, ridenti margučių. Tereikia su savimi pasiimti keletą kiaušinių bei gerą nuotaiką.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė


 


Atnaujinta 2015-04-03
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt