Kiaušinius puošėme vaško raštais
2015-04-03

Antrus metus iš eilės mūsų lankytojų centre organizuojamas velykinių kiaušinių marginimas vašku. Visa salė kvepėjo vašku, o prie savo darbelių palinkę žmonės dalinosi margučių dažymo paslaptimis bei būdais.

 


Visi dalyvavusieji, kurių amžius svyravo nuo darželinuko iki senjoro, gavo ruošinukus (arba kitaip – špargales) su trumpa velykinių kiaušinių dažymo istorija, būdais, spalvų ir ženklų reikšmėmis tiek Lietuvoje apskritai, tiek skirtinguose etnografiniuose regionuose.


Margintojai buvo rimtai nusiteikę: palinkę ties savo darbeliais, įsigilinę į raštus. Vyresnieji išpaišė po du – tris kiaušinius, o mažieji – po penkis ar septynis, taip jiems patiko vašku dėlioti įvairius raštus. Dalis kiaušinių buvo pamerkta į juodalksnio žievės ir geležies tirpalą, brandintą keletą metų (vėliau jie bus išvirti svogūnų lukštuose, ir taip įgaus juodą spalvą), dalį margintojai parsinešė namo.


Balandžio 7 d., antradienį, 16 valandą, kviečiame visus – tiek dalyvavusius, tiek ne, ridenti margučių. Tereikia su savimi pasiimti keletą kiaušinių bei gerą nuotaiką.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė


 


Atnaujinta 2015-04-03
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt