Tytuvėnų vaikai švarino ir puošė miestelį
2015-04-20

 

 

Beveik pusantro šimto Tytuvėnų gimnazijos mokinių gražino savo miestelį. 5-7 klasių mokiniai rinko šiukšles, o aštuntokai sodino medelius.

 

 


Jau nuo ankstaus ryto į Tytuvėnų regioninio parko direkciją rinkosi moksleiviai bei jų mokytojai, kuriems reindžerė Ieva Jokubauskaitė Pasakojo apie šiukšles, rūšiavimą, vartojimą bei jo įtaką mūsų aplinkai. Po paskaitos jaunieji tvarkdariai, apsiginklavę pirštinėmis bei šiukšlių maišais, ėjo švarinti miestelio bei apylinkių.


Aštuntokai, lydimi parko ekologės Deimos Pranckūnienės, sodino medelius. Šimtas sodinukų, padovanotų Tytuvėnų miškų urėdijos, praplėtė prieš dešimtmetį pradėtą sodinti parką. Pasodinta maumedžių, raudonųjų ir paprastų ąžuolų, bukų, beržų, liepų. Kas tik galėjo, atsinešė kastuvus, jų atgabeno ir seniūnijos darbuotojai. Kartu darbavosi ir Tytuvėnų regioninio parko savanoris iš Sankt Peterburgo Aleksandr bei jo kolega iš Prancūzijos, savanoriaujantis Kurtuvėnų regioniniame parke. Pastarasis džiaugėsi, jog pirmą kartą gyvenime pasodino medelį.


Tytuvėnai tapo švaresni ir gražesni ir tikimės, jog ateityje teks rinkti mažiau šiukšlių. Džiaugiamės Tytuvėnų urėdijos pagalba, kurios dėka miestelis ne tik švarėja, bet ir „žalėja“.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt