Tytuvėnuose eksponuojami dailininkės Livijos Andriukaitytės darbai
2015-05-05

Tytuvėnų regioninio parko ekspozicijų salės sienas vėl puošia gėlės – prieš keletą savaičių jos žydėjo sakuromis, dabar čia kabo daugybės gražių gėlių puokščių paveikslai. Jų autorė – lietuvė, didžiąją gyvenimo dalį praleidusi Latvijoje, dailininkė ir juvelyrė Livija Andriukaitytė.

 


Kūrėja gimė kovo 17 d. Kėdainiuose, nepriklausomos Lietuvos karininko ir mokytojos šeimoje. 1954 m. Kaune baigė vidurinę mokyklą, po to — J. Gruodžio aukštesniąją mokyklą, studijavo fortepijono klasę Rygoje. Vėliau studijavo ir baigė tekstilės specialybę Latvijos meno akademijoje Rygoje. Nuo 1971 m. ji yra Latvijos dailininkų sąjungos narė. Menininkė rengė ir dalyvavo parodose Latvijoje, Vengrijoje, JAV, Japonijoje ir daugybėje kitų šalių. L. Andriukaitytės darbų yra Maskvos, Peterburgo, JAV, Lietuvos, Latvijos ir Armėnijos meno muziejuose.


Deja, autorės jau nebėra tarp mūsų. Jos gyvybė užgęso prieš 15 metų Rygoje, žingsniuojant gatve ir rankoje nešant vieną savo paveikslų – neatlaikė širdis. Tačiau ji neliko pamiršta. Tytuvėnuose gyvenantis jos klasiokas, vaikystės draugas Aldutis Prapuolenis saugo dalį jos paveikslų kolekcijos. Jis prisimena, kaip stipriai Livijai reikėjo kurti: “… ir pas mane atvažiavusi ji prašydavo lapo popieriaus, dažų, o jei jų nebūdavo – nors tušinuko, kad galėtų piešti…”.


Prieš penkis metus kai kurie darbai jau buvo eksponuoti, ir dabar, prisimenant menininkę, vėl buvo išimti į dienos šviesą tam, kad žmonės galėtų jais pasigerėti. Be jau matytų, parodoje galima išvysti ir nedemonstruotų darbų. Paroda Tytuvėnų regioninio parko direkcijoje bus eksponuojama iki birželio vidurio.

 

Tytuvėnų regioninio parko informacija


Atnaujinta 2015-05-05
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt