Talka P. Stundžios sodyboje
2015-05-15

Kiekvieną, iš Tytuvėnų keliaujantį į Šiluvą, pasitinka ir palydi Vičių kaime šalia kelio rymančios akmeninės skulptūros: velnias, berniukas, moteris... Jos – bene vienintelės kadaise buvusios gražios sodybos, kurioje gyveno ir kūrė liaudies menininkas Petras Stundžia, liudininkės. Dabar krūmų užgožti akmenys ir medinio namelio griūvėsiai ženklina kadais buvusią žmonių pamėgtą sustojimo vietą.

 


Sklypo savininkai geranoriškai sutiko valstybei suteikti šios vietos panaudą 50-čiai metų, ir dabar galima imtis realių vietos gražinimo darbų. Šviesų gegužės penktadienį buvusios sodybos teritorijoje darbavosi būrys neabejingų žmonių, talkininkų, kurie pjovė ir į krūvas krovė tankiai sužėlusius krūmus.


Krūmus pjauti padėjo Tytuvėnų apylinkių seniūnijos darbuotojai, juos tvarkyti – sklypelio savininkas Ričardas Samuilis, Petro Stundžios sūnus Antanas su šeima, kaimynai, neabejingi tytuvėniškiai. Per pora valandų iš krūmų sąžalynų išvaduota visa buvusios sodybos teritorija, atsidengė akmenys, taip pat ir pastatų liekanos. Kas bus daroma toliau šioje vietoje – dar sprendžiama, tačiau jau aišku tai, jog čia turėtų atsirasti patraukli vieta pakeleiviams stabtelėti. Sodybos atkurti ar įrengti muziejaus neplanuojama, tačiau siekiama išsaugoti šioje vietoje esančią dvasią bei prisiminimą apie ypatingą žmogų ir kadais jo sukurtą įdomų mūsų krašto kampelį.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

R. Samuilio nuotraukos


Atnaujinta 2015-05-18
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt