"Vasaros žydėjimas"
2015-06-11

Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centre įvyko koncertas „Vasaros žydėjimas“. Jį organizavo moterų klubas „Raskila“.  Moterys į pagalbą pasikvietė ir jaunų tytuvėniškių. Šiame renginyje dalyvavo ir rajono literatų atstovai.

 


Renginį vedė bibliotekininkė Dalia Galbuogienė. Popietę moteris pradėjo lyrišku pasakojimu apie metų spalvas ir aromatus, o po kelių minučių pakvietė su žiedų kvapais, poezijos posmais, dainos ir meilės spalvomis įsileisti vasarą į savo širdis. Ji nuteikė, kad koncerto dalyviai pasiners į kelmiškės poetės Jadvygos Gaupšienės naujosios knygos „Meilės metai“ meilės poeziją. Pristatydama publikai visiems gerai pažįstamą popietės organizatorę Teresę Rimulaitytę, Dalia pabrėžė, kad, sumaniusi vasarą pasitikti poezijos skaitymais, „Raskilos“ vadovė yra ne tik Tytuvėnų lakštingala, bet ir Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininkė.


Koncerto metu šoko jaunosios gimnazistės, J. Gaupšienės posmus skaitė ir kanklėmis bei gitaromis grojo maironiečiai, dainavo ir savo gimtadienių eiles deklamavo septynios „Raskilos“ moterys. Aišku, savo kūrybą pristatė ir kaimo rašytojų sąjungos narė, poetė Jadvyga Gaupšienė. Ji perdavė tytuvėniškiams linkėjimus nuo įvairių savivaldybės ponų, mat, kviestieji dėl įvairių tarnybinių priežasčių dalyvauti raskiliečių renginyje negalėjo. Poetė sakė, kad žodis „meilė“ yra puošnus ir didingas, be šio jausmo niekas gyvas pasaulyje negali egzistuoti, o su meile žmonės turėtų būti gražesni, geresni ir doresni. Jadvyga apgailestavo, kad šiuolaikinėje visuomenėje iš žmonių šis pamatinis jausmas tarsi pabėga, todėl naujausioje knygoje ji stengėsi kiekvienam padovanoti bent lašą meilės pagal gimimo dieną.


Kaip sakė Dalia Galbuogienė, „Raskilos“ vadovė Teresė nepamiršta į šventes pakviesti ir kitų poetinio žodžio kūrėjų. Popietėje dalyvavo ir eiles iš knygos „Meilės metai“ skaitė poetai Amelija Miltenienė ir Edvardas Stankus. Be to, prie skaitančiųjų J. Gaupšienės poeziją prisijungė pati autorė, renginio vedėja Dalia ir gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė. Pastaroji renginio viešnia džiaugėsi gavusi naujausią poetės knygą iš jos rankų su dedikacija, pasisakė pirmiausiai susiradusi gimimo dienos eilėraštį ir „Meilės metus“ laikanti ant stalo, kad bet kada galėtų paimti į rankas. Direktorė perskaitė eiles, sugulusias į spalio 5-tąją – Mokytojų dieną.


Baigiantis renginiui knygos autorei dėkojo, poetus ir rašytojus lygino su čiulbančiais paukščiais ir keletą knygų apie Lietuvos paukščius padovanojo Tytuvėnų regioninio parko direkcijos kultūrologė Agnė Buchaitė. Gimnazijos vardu ne tik Jadvygai Gaupšienei, bet ir „Raskilos“ klubui, kad pakvietė „į poetės žodžiais skambėjusią meilės puotą“, „ačiū“ tarė gimnazijos direktorė.


„Kaip nuostabu į vasarą įžengti su jūsų nesibaigiančia daina“, – sakė Dalia Galbuogienė ir priminė, kad viskas, kas gražu, turi pradžią ir pabaigą. Tradiciškai raskilietės renginį baigti pakvietė bendra giesme „Kai išaušta rytas“ ir pašnekesiais prie arbatos.

 

Bronislava Buchienė

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt