Jaunieji gamtininkai stovyklavo Gauštvinio ežero pakrantėje
2015-07-21

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo nuo kelionės į vietą prie Gauštvinio ežero, įsikūrimo ir stovyklos atidarymo, kuriame dalyvavo ir Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas. Po pietų vaikų laukė žygis dviračiais Tytuvėnų dviračių trasa, kur juos lydėjo ekologė Deima Pranckūnienė ir reindžerė Ieva Jokubauskaitė.

 


Grįžę į stovyklavietę vaikai ilsėjosi, žaidė įvairius judrius žaidimus, susipažino su Tytuvėnų regioninio parko EVS savanore Simina Sirbu, kuri papasakojo apie save, savo šalį bei savanorystę, po vakarienės laukė jų laukė dar vienas įdomus susitikimas su istorijos mokytoju, Tytuvėnų jaunųjų šaulių vadu Robertu Mosėjumi, kuris pasakojo apie tai, kaip naudoti kompasą, orientuotis miške tiek dieną, tiek naktį. Tą vakarą vaikai ne tik klausėsi teorijos, bet ir ėjo į naktinį žygį ežero pakrantėmis, kur susidūrė su būriais jonvabalių.

Kitą dieną stovyklautojai pėsčiomis patraukė į Akmenų rūžos pažintinį taką, kur su nuostabiu akmenų pasauliu juos supažindino direktorius Vytautas Stonys. Po pietų kartu su Dubysos regioninio parko ekologu Vaidu Greičiumi vaikai keliavo į pievas, kur ieškojo naudingųjų augalų, mokėsi juos pažinti bei klausėsi įvairiausių legendų apie paprastus miško augalus. Pavakare, atgavę jėgas, žaidė įvairius žaidimus, dėliojo iš pirmo žvilgsnio paprastas, bet išties sunkiai įveikiamas dėliones, atsakinėjo į klausimus apie gamtą. Na, o vakare atsidarė vasaros kino teatras – po tamsiu žvaigždėtu dangumi visi draugiškai žiūrėjo dokumentinį filmą apie miškus bei kepė ant laužo bandeles.
Trečioji diena prabėgo keliaujant – organizuota išvyka į Panemunių regioninį parką, kur vaikai aplankė lankytojų centrą bei čia įrengtą ekspoziciją „Nemunas ir gyvenimas prie jo“, taip pat Panemunės bei Raudonės pilis, keletą piliakalnių, Veliuonos miestelį. Ekskursija baigėsi užkopus ant Seredžiaus piliakalnio, vadinamo Palemono kalnu, kur vaikams buvo įteiktos padėkos už dalyvavimą stovykloje bei tradiciškai vaišintasi saldumynais.


Visos stovyklos metu vaikai už aktyvumą, gerą elgesį, teisingus atsakymus į klausimus rinko akmenėlius. Stovyklos pabaigoje, suskaičiavus juos, paaiškėjo šauniausių stovyklautojų ketvertukas: 13 taškų – Aušra Bielskytė (Mockaičių pagr.mokykla), 12 taškų - Karolis Grigaliauskas (Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazija), 11 taškų – Karolina Mockutė (Tytuvėnų gimnazija) ir po 10 taškų surinko Raminta Čiučkytė (Šaukoto pagr. mokykla) ir Karolina Pavlovaitė (Tytuvėnų gimnazija). Šie vaikai apdovanoti mielomis smulkmenomis.


Stovyklą, kaip ir kasmet, organizavo Tytuvėnų regioninio parko direkcija, finansavo Radviliškio bei Kelmės savivaldybės. Stovykla baigėsi, tačiau prisiminimai liks visam. Čia vaikai ne tik gavo įdomių žinių, įspūdžių, čia užsimezgė daug nuoširdžių draugysčių.

 

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

 


 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt