EVS savanoriai su dainomis pjovė nendres Tytuvėnų ežeruose
2015-08-11

Rugpjūčio 3-7 dienomis Tytuvėnuose prie ežerų poilsiaujantys žmonės galėjo stebėti grupę angliškai tarpusavyje šnekančio jaunimo, kurie pakrantėse pjovė nendres. Šie žmonės – tai Europos savanoriškosios tarnybos (European Voluntary Service, EVS), kuri yra projekto Erasmus+ dalis, savanoriai.

 


Į miestelį spalvingą žmonių būrį pasikvietė ir jiems darbo stovyklą suorganizavo Tytuvėnų regioninio parko savanoriai Aleksandras (Rusija) ir Simina (Rumunija). Iš viso prie Giliaus bei Bridvaišio ežerų darbavosi 13 jaunuolių iš Vokietijos, Austrijos, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Rusijos.


Stovyklos tikslas – išpjauti kuo daugiau pakrantes vis labiau užkariaujančių nendrynų. Galima pastebėti, jog per pastarąjį dešimtmetį jos užkariavo nemažus ežerų plotus ir intensyviai plečiasi toliau. Tai skatina ežerų senėjimo procesus. Žiemą parko darbuotojai organizavo nendrių šienavimo talką, kurios metu nupjauti sausi stiebai buvo pašalinti nuo ledo ir taip išvengta didelio biomasės kiekio patekimo į dugną. Vasaros metu nendrės šienaujamos pjaunant jas po vandeniu, kad likę stiebai “prigertų” ir taip silpnėtų visas augalas.


Stovyklautojai ne tik darbavosi abiejų ežerų paplūdimiuose, bet ir tvarkė takelį, einantį greta vandens, be to, vakarais jie nesėdėjo sudėję rankų: Tytuvėnų piligrimų centro darbuotojų maloniai priimti jie aplankė Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, važinėjosi Tytuvėnų dviračių trasa, taip pat plaukiojo irklentėmis, žaidė tinklinį kartu su tytuvėniškiais, gamino girą.


Šie svetimšaliai visą savaitę su dainomis ir šypsenomis valė mūsų ežerus, grožėjosi jais. Ne vienas jų kartojo, jog mes, gyvenantys tokioje nuostabioje vietoje, esame laimingi ir turime džiaugtis bei rūpintis tuo, ką turime.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

 


 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt