Tytuvėnuose vyko jubiliejinė aktyvaus laisvalaikio šventė “Tytuvelo 2015“
2015-08-27

Priešpaskutinį vasaros savatigalį Giliaus ežero pakrantėje tradiciškai verda gyvenimas, ne išimtis ir šie metai, kuomet vyko jau penktoji, jubiliejinė aktyvaus laisvalaikio šventė “Tytuvelo 2015”. Šiemet dalyvių bei žiūrovų laukė tiek įprastos rungtys: krepšinio varžybos, orientacinis, žygis, tiek naujovės: irklenčių varžybos bei lenktynės aplink Giliaus ežerą, kurių nugalėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais.

 


Šventė prasidėjo įprastai: pirmieji dalyviai rinkosi bei registravosi į dviračių žygį, kur keliautojus lydėjo du gidai, buvo sudarytos dvi grupės: lėtesnė ir greitesnė. Jie aplankė Šiluvą, Lyduvėnus, vaišinosi šaltibarščiais ir kibinais. Ryte dalyviai taip pat registravosi į orientacinį po Tytuvėnus ir apylinkes “Surask 15 taškų”. Trys greičiausieji buvo apdovanoti prizais, o visi kiti, įveikę trasą, gavo pažymėjimus.


Krepšinio varžybose Giliaus ežero pakrantėje varžėsi aštuonios komandos, nugalėtojais tapo tytuvėniškių komanda, pasivadinusi „Supermergaičių“ vardu. Vaikų varžybos vyko mokyklos aikštėje, čia susirinko net 23 mažieji dviratininkai, kurie buvo suskirstyti į 3 amžiaus grupes. 2-5 m. kategorijoje nugalėtoju tapo Ignas Čerkauskas, 6-8 m. – Titas Gričius, 9-12 m. – Nedas Prapuolenis. Pastarasis buvo apdovanotas skaniu prizu dar ir už tai, jog nepabijojo rungtis su suaugusiais dviratininkais lenktynėse aplink Giliaus ežerą.


Dar krepšininkams besirungiant pakrantėje, vandenyje taip pat prasidėjo kova: čia susirėmė irklentininkai. Pagrindinis prizas – 50 eurų ir rėmėjų suvenyrai – atiteko Viliui Nersesianui iš Panevėžio, buvo apdovanotos ir visos 3 varžybose dalyvavusios moterys.


Prieš penktą valandą nekantraudami prie starto linijos rikiavosi dviratininkai, dalyvavę lenktynėse aplink Giliaus ežerą. Iš viso kas minutę startavo 23 dalyviai. Greičiausias buvo ir pagrindinį 100 eurų prizą laimėjo šiaulietis Giedrius Baliutavičius, apsukęs ežerą per 9:26 minutės.


Vakarinę šventės dalį pradėjo apdovanojimai, kuriuose dalyvavo nemažai garbingų svečių: Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, , Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Seimo narė Alma Monkauskaitė, Italijos miesto Galezės meras Danilo Piersanti. Dovanas nugalėtojams įteikė ir Tytuvėnų miesto seniūnas Romas Čerkauskas, Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas, Lietuvos policijos atstovai su savo talismanu šunimi Amsiumi.


Po oficialių apdovanojimų bei sveikinimų, susirinkusieji klausėsi grupių Extra ir Bon Jeans koncertų, po jų laukė šokių vakaras. Laimei, šiemet gamta visą renginio laiką dovanojo puikų orą ir lietus, kitaip nei pernai, netrukdė.


Prie šventės organizavimo prisidėjo daug žmonių bei organizacijų: Tytuvėnų regioninis parkas drauge su Kelmės rajono savivaldybe, savanoriai (gimnazijos mokiniai, policijos rėmėjai, treneriai), dovanomis bei piniginėmis lėšomis parėmė UAB „Idavang“, UAB „Egritmeda“, „Kelmės pieninė“ („Vilkyškių pieninės“ grupės dalis), UAB „Andus LT“, UAB „Antivis“, Sodyba „Tytuvėnų papartis“, Tytuvėnų piligrimų centras, UAB „Autokastus“, UAB „Sivita“, UAB „Etovis“, „Red Bull“, „Surfwax“.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt