Tūkstančiai gervių būriuojasi skrydžiui
2015-09-18

Kaip ir visi kiti metų laikai, ruduo turi savo tvarką: tai – brandos, vaisių, sėklų, o kartu ir artėjančio poilsio, pasiruošimo žiemos ramybei metas. Medžiai dažo ir meta savo lapus, o mus paliekantys paukščiai būriuojasi, ruošiasi kelionei. Rugsėjo mėnesį Tytuvėnų apylinkėse galima stebėti užburiantį reginį – pelkėtose vietovėse renkasi gervės.

 


Jau tapo gražia tradicija, kad Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai kviečia visus norinčius į gervių palydas. Šiemet gamta padovanojo puikų orą: vakaras buvo šiltas ir giedras. Susirinkusieji prie direkcijos sėdo į mašinas ir pajudėjo Tytuvėnų tyrelio link.

Tyrelyje, greta išeksploatuoto durpyno vietoje talkšančio ežerėlio, svečius pasitiko šių žemių savininkas ir saugotojas Algirdas Aleksiejus. Šio žmogaus santykis su gamta gilus ir pagarbus: jis šnekėjo apie pelkes, gerves, apie troškimą šias vietas paversti rojumi įvairiausiems paukščiams – „paukščių karalyste“, kaip jis pats gražiai pavadino. Susirinkusiuosius pasveikino ir parko ekologė Deima Pranckūnienė, kuri daugiau papasakojo apie gerves: jų gyvenimo ciklą, migraciją, surengė trumpą viktoriną, kurios laimėtojai gavo simbolinių prizų.

Pamažu gilėjant vakarui, iš laukų ėmė grįžinėti gervės: dieną jos ten „ganosi“, o vakare grįžta į tyrelį nakvynei. Pulkų pulkai kilo iš už horizonto, sukosi virš vandens ir leidosi kažkur už medžių. Visas šis grožis, palydimas gervių balsų, buvo kaip ant delno stebėtojams, susirinkusiems ant tiltelio. Sunku suskaičiuoti, kiek grakščiųjų paukščių praskrido, bet sugebėjome pamatyti gerokai virš 2000.

Palydos tuo nesibaigė: susirinkusieji galėjo pasimokyti išlankstyti popierinę gervelę, nedidelį suvenyrą, priminsiantį apie šį vakarą, vaišinosi sumuštiniais ir Teisučio Majausko išvirta vietos žolelių arbata, o vakarą užbaigė lietuvių liaudies daina apie gervę.

 

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

 


 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt