Kraštotyrininko Petro Jagmino palikimas
2015-12-17

Sakoma, jog žmonės amžinai gyvena savo vaikuose ir darbuose. Kad tai – kuo gryniausia tiesa, įrodo kraštotyrininko Petro Jagmino pavyzdys. Nors jis anapilin iškeliavo jau daugiau, nei prieš 40 metų, jo kruopščiai surinktos žinios naudojamos bei iš naujo atrandamos ir šiandien.

 


Savo tėvelio palikimą išsaugojo ir muziejams bei kitiems kraštotyrininkams perdavė jo sūnus, mokytojas Vytautas Jagminas. Nors, rodos, jau beveik viskas išdalinta, tačiau prisiminimų spintelė dar nėra tuščia: beieškant atsakymų į labai senus klausimus, mokytojo rankose atsirado keletas naudingų aprašymų, žemėlapių ir netgi radinių.


Tytuvėnų regioninio parko direkcijos darbuotojai drauge su Klaipėdos universiteto archeologais šią vasarą tyrinėjo akmens amžiaus gyvenvietę, esančią prie Apušio ežero: šioje vietoje nuo seno buvo randama titnago dirbinių. Žinome, jog aplink Tytuvėnus turėtų būti dar kelios radimvietės. Jų paieškos ir atvedė pas žymiojo kraštotyrininko sūnų. Pasirodė, jog, be kita ko, jis turėjo išsaugojęs ir kruopščiai surikiuotą titnaginių dirbinių kolekciją, kurią tolimesniam saugojimui mielai perdavė direkcijai. Gaila, tačiau nėra nurodyta (ar neišliko), kokioje vietoje jie yra rasti...


Dėkojame V. Jagminui, išsaugojusiam tėvelio palikimą bei kreipiamės į visus skaitytojus: galbūt jūs ar jūsų šeimos nariai, draugai yra radę akmeninių, titnaginių dirbinių, kuriuos galėtumėte mums parodyti? Dar vertingesnės žinios būtų vietos, kurioje jie yra rasti, nurodymas. Kodėl? Nes tyrinėjimai ir akmens amžiaus gyventojų palikimo paieškos tęsiasi. Išspręskime šią mįslę!

 

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

  

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt