Kviečiame aplankyti parodą
2016-01-21

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre atidaryta paroda „Žydų praeities pasaulis – šiandienos viltis“, apie žydų gyvenimą Lietuvoje, susidedanti iš 8 kilnojamų stendų: ,,Atostogos‘‘, ,,Bendruomenės gyvenimas‘‘, ,,Holokaustas‘‘, ,,Portretai‘‘, ,,Mokykla‘‘, ,,Darbas‘‘, ,,Poilsis‘‘. Kiekvienas stendas tai atskira žydų gyvenimo istorija. Lietuva garsėjo didele žydų bendruomene – čia gyveno apie 215.000–220.000 žmonių.

 


Paroda parengta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva bendradarbiaujant su Vienoje įsikūrusia nevyriausybinė organizacija „Centropa“. ,,Centropos‘‘ darbuotojai rinko garbaus amžiaus žydų, gyvenusių Lietuvoje, atsiminimus, įrašinėjo interviu ir sukūrė 500 asmeninių fotografijų dokumentinę bazę. Parodoje atskleidžiamas šiuolaikiškas – XXI amžiaus - požiūris į praeitį, įkūnijantis aktualius tolerancijos principus.


Paroda į Tytuvėnus atkeliavo ginmazijos mokytojų Irmos Ridikienės bei Genutės Karpinienės iniciatyva, čia vedamos interaktyvios pamokos vaikams. Parodos atidarymo metu mokytojos pristatė parodą, tytuvėniškė Lidija Mačiūnienė papasakojo apie savo gyvenimą bei keliones į Izraelį, o mokytoja Angelė Ševeliovaitė, kuri yra ir Maironiečių vadovė, papasakojo apie nuveiktus žydų kultūros paveldo išsaugojimo darbus, o regioninio parko atstovė trumpai visiems priminė žydų gyvenimo Tytuvėnuose laikus bei apie jų paliktus pėdsakus.


Stendai su nuotraukomis ir aprašymais čia bus iki sausio mėnesio pabaigos, kviečiame apsilankyti.

 

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

 


 


 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt