Pažink lietuvišką vyną
2016-02-08

 

Jau penktą kartą vyko Tytuvėnų regioninio parko direkcijos ir vynuogininkų asociacijos organizuotas renginys „Pažink lietuvišką vyną“. Tytuvėnų vienuolyne susirinkę vynuogininkai ir vyndariai išklausė paskaitų, varžėsi kurio pagamintas vynas geriausias. Senovinė vienuolyno patalpa puikiai tiko renginiui. Kaip filmuose apie senovę, kuriuose ant stalų visuomet matome daug vyno.

 


Vilniaus universiteto docentas Alius Ulevičius paskaitė paskaitą apie Italijos Pulijos regiono istoriją, ypatumus, naminio vyno ir aliejaus gamybą. Jis pats taip pat augina vynuoges, gamina iš jų puikų vyną. Vynuogininkai Steponas Puipa ir Raimondas Valatka pasakojo, diskutavo apie vyndarystės subtilumus, apie tai, kaip pagaminti tikrai gerą vyną.

Vėliau, išragavus daugiau kaip 20 rūšių, geriausiu vynuogių vynu buvo pripažintas tytuvėniškio Broniaus Rudzevičiaus, o geriausiu vaisių, uogų vynu - Vyto Poderio pagamintas vynas. Šiltas ir nenuobodus renginys truko daugiau kaip penkias valandas. Jį surengti padėjo Tytuvėnų piligrimų centro, Kelmės profesinio rengimo centro darbuotojai ir moksleiviai.

 

Tytuvėnų regioninio parko direktorius

Vytautas Stonys


 

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt