You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 


Trumpiausios nakties šventė
2016-07-01

 

Kaip ir kiekvienais metais, prie Kubilių piliakalnio greta Gryžuvos upelės senųjų lietuviškų papročių propaguotojai ir šiaip smalsuoliai rinkosi švęsti Rasų šventę. Ėjome pro žolynais papuoštus vartus, ant piliakalnio kupoliavome (rinkome devynias žoles). Iš jų būrėmės, sužinojome savo ateitį.

 


 

Palydėdami saulę, dainavome įvairias liaudiškas dainas. Su skiltuvu įkūrus aukuro ugnį, ant jo sudeginome surinktas burtų žoles. Nešdami deglą ėjome iš anksto paruoštu taku pro įvairius medžius, pasėlius visa tai apdainuodami. Ir visai jau temstant suliepsnojo didžiulis laužas, prasidėjo šokiai.


O naktį ir vainikėliai buvo plukdomi, ir degantys ratai nuo kalno ridenami. Sutikome saulę, saulę apšviečiančią jau pradėsiančią trumpėti dieną, saulę kuri mums visiems tokia svarbi. Kitos Rasos tik už metų.Tytuvėnų regioninio parko direktorius
Vytautas Stonys

 

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt