Naujienos
Trumpiausią metų naktį piliakalnį nušvietė laužų šviesa
2013-07-04

 

Magišką naktį, kai vanduo pasidaro stebuklingas, o žolės padeda pranašauti ateitį, gausus būrys kupoliautojų susirinko and Kubilių piliakalnio viršūnės tam, kad uždegtų ir apdainuotų šventąją ugnį, sužinotų savo ateitį iš devynių žolelių puokštelės, pabendrautų ir smagiai pasisuktų prie didžiulio laužo.

Atnaujinta 2013-08-07
Skaityti daugiau...
 
ASU studentų praktika Tytuvėnų regioniniame parke
2013-06-18

 

Birželio 10 – 14 dienomis Tytuvėnų regioniniame parke vyko kompleksinė ASU  ekologijos II kurso studentų praktika. Tai pirmas bendradarbiavimo tarp Aleksandro Stulginskio universiteto ir Tytuvėnų regioninio parko direkcijos bandymas, kuris, manome, tikrai pavyko ir buvo naudingas tiek dėstytojams ir studentams, tiek Tytuvėnų regioninio parko direkcijai.

Atnaujinta 2013-08-07
Skaityti daugiau...
 
Trumpiausią metų naktį nemiegosime kartu
2013-06-12

 

 

Birželio 23 dieną, kai visa Lietuva spindės trumpiausios nakties sutiktuvėms skirtais laužais, kviečiame Rasas sutikti prie Kubilių piliakalnio!

 

Atnaujinta 2013-08-07
Skaityti daugiau...
 
Kaip priiminėti poilsiautojus
2013-05-28

 

Parko direkcija Tytuvėnų gyventojams suorganizavo ekskursiją į Platelius. Kelionės tikslas buvo susipažinti kaip teikiamos apgyvendinimo paslaugos poilsiautojams. Miesteliai gana panašūs. Gal tik Plateliai dvigubai mažesni ir jų ežeras gerokai didesnis už mūsų kartu sudėtus. Tačiau poilsiautojus priimančių sodybų net kelis kartus daugiau. Ir dauguma jų sėkmingai dirba priimdami žmones ne puotoms, bet ramiam poilsiui. Kelios sodybos įsikūrusios pačiame miestelyje, nuo ežero net kelis šimtus metrų nutolusios.

Atnaujinta 2013-06-18
Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnai prisiminė sukilėlius
2013-05-22

 

Tytuvėnai skęsta aromatų ir žiedų jūroje – pats obelų, alyvų, kaštonų bei kitų žolynų, gėlynų ir medžių žydėjimas. Tai tarsi gamtos sukurta scenografija visiems 1863 metų sukilimo jubiliejaus paminėjimo renginiams, natūralus gamtos pergalės prieš šaltį rezultatas. Nors sukilimas pralaimėjo, tačiau paliko gilią žymę Lietuvos kovų už laisvę ir nepriklausomybę istorijoje. Net Sąjūdis iš praeities pasisėmė ne tik stiprybės, bet ir atgaivino vieno pirmųjų sukilimo iniciatorių kunigo Antano Mackevičiaus paskelbto manifesto „Už žmoniškas žmonių teises – už jūsų ir mūsų laisvę“ dalį, ilgiems metams paversdamas ją savo šūkiu. „Už jūsų ir mūsų laisvę“ – žodžiai, lietuviui primenantys ilgas tautos kovas, kaskart atidengiantys tūkstančius stiprių, žinomų ir laike ištirpusių tautos vyrų ir moterų vardų ir pavardžių...

Atnaujinta 2013-05-23
Skaityti daugiau...
 
Prisiminsime 1863 m. sukilimą
2013-05-13

 

Gegužės 18 dieną, šeštadieni, visas Tytuvėnų miestelis susiburs bendrai prisiminti 1863 m. sukilimą ir jo dalyvius. Kviečiame prisijungti ir Jus!

 

Atnaujinta 2013-05-13
Skaityti daugiau...
 
Iš lankytojų centro - į gamtą
2013-04-30

 

Lietuva - žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose. Atšilus orams pats laikas išeiti laukan, į gamtą. Tai - geriausias metas susipažinti su jūsų apylinkėse esančiais gamtos bei kultūros turtais bei aplankyti kitus įspūdingus Lietuvos kampelius.

 

Atnaujinta 2013-04-30
Skaityti daugiau...
 
Šiluvos auksarankių paroda
2013-04-26

 

Tytuvėnai ir Šiluva. Šiuos du Žemaitijos ir Aukštaitijos paribio miestelius skiria 8 kilometrai plento bei miškų zona. Tytuvėnai – Šiaulių, o Šiluva – Kauno apskrities pakraštys. Šių vietovių gyventojus jungia Tytuvėnų regioninio parko teritorija, panašios miestelių istorijos bei šiuolaikinio gyvenimo problemos, kūrybiški bei darbštūs žmonės, jų pomėgiai ir likimai. Dėl valstybės administracinio teritorijų skirstymo tarp miestelių atsirado tam tikras atstumas, neišnaudojami gamtos, kultūros bei žmogiškieji resursai. Atstumą ištirpdyti sumanė Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai. Jie į savo lankytojų centrą pakvietė Šiluvos kūrėjus. Nuo šios savaitės čia eksponuojami įvairūs rankų darbo kūriniai.

Atnaujinta 2013-04-26
Skaityti daugiau...
 
Žemės dieną - šventė Tytuvėnuose
2013-03-22

 

Trečiadienį greta Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro vyko Žemės dienos šventė. Saulė kaip tik tuo metu nepagailėjo savo spindulių.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Lietuviškas vynas Tytuvėnuose
2013-03-22

 

Jau antrus metus Tytuvėnuose vyko renginys „Pažink lietuvišką vyną“. Atvykę vyno gamintojai pirmiausia apžiūrėjo bažnyčios vienuolyno ansamblį. Be kitų įdomybių gidė Rūta papasakojo apie tai, kad tarp vienuolių buvo ir vynininkas. Didelį susidomėjimą sukėlė rūsiai, nors ir nepavyko patekti į tą kur seniau buvo laikomas vynas – dabar čia įrengta katilinė. Į šį rūsį senais laikais buvo galima patekti tik pro vienuolyno vyresniojo (gvardijono) celę. Taip pat kalbėta ir apie tai, kad vienuoliai turėdavo sočiai maitintis. To reikėjo gyvenant žemoje temperatūroje. Ypač šaltuoju metų laiku, nes tokias dideles patalpas tų laikų priemonėmis pakankamai įšildyti buvo neįmanoma.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Kovo 11 - maldos pusryčiai
2013-03-22

 

Jau kelinti metai tytuvėniškiai rinkosi į maldos pusryčius. Po trumpos maldos ir pasveikinimų buvo prisiminta nepriklausomybės atgavimo istorija, pasidalinta prisiminimais. Renginyje dalyvavęs nepriklausomybės akto signataras A. Račas papasakojo ir daug įdomių faktų bei pastebėjimų apie tų dienų įvykius.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt