Naujienos
40-ties paukščių diena
2017-03-10

 

Pavasaris vis spartesniu žingsniu žengia į laukus ir miškus, žadindamas iš žiemos miego visa kas gyva. Vis daugiau paukščių balsų, skelbiančių pavasarį, pamalonina mūsų ausį ryto valandomis. Nuo seno kovo 10 dieną buvo švenčiamas paukščių parskridimas. 40-ties paukščių diena taip vadinasi todėl, kad apytikriai tiek paprasto žmogaus akiai pažįstamų paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Nors paukščių žinovai pateiktų visai kitokius skaičius, tradiciškai manoma, kad šią dieną į gimtuosius namus jau būna parskridę 40 paukščių rūšių.

 

 

Skaityti daugiau...
 
Istorijos ir kultūros žurnalas „Padubysio kronikos“ pristatytas Tytuvėnuose
2017-03-09

 

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre pristatytas naujausias istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysio kronikos“ numeris. Į susitikimą su tyruvėniškiais atvyko būrys garbingų svečių: žurnalo redaktorius profesorius Vytenis Rimkus, Romualdo Ozolo paramos fondo direktorius Eugenijus Skrupskelis, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorius Gintaras Songaila, žurnalo atsakingasis redaktorius Rimantas Gorys ir šiame numeryje publikuoto straipsnio apie Sofiją Romerienę autorė, žurnalistė, ,,Polifonijos“ direktorė Nijolė Saimininkienė. Grojo Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus gitaristai.

 

 

Skaityti daugiau...
 
Užgavėnės Šiluvoje
2017-03-02

 

Šiemet Užgavėnės vėlyvos - jau kitą dieną sveikinome kalendorinio pavasario pradžią.

Puikus oras džiugino Šiluvoje susirinkusius žmones. Tradiciškai vyko Kanapinio ir Lašininio kova, virvės traukimas, dainos, šokiai ir, žinoma, visi vaišinosi gardžiais blynais.

Daugiau šventės akimirkų - nuotraukose.

 

 

Skaityti daugiau...
 
Kviečiame į renginį
2017-03-01

Kovo 3 d, penktadienį, Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre - kultūros ir istorijos žurnalo "Padubysio kronikos" pristatymas. Kviečiame!

 

Skaityti daugiau...
 
Kelmiškės kuriami dokumentiniai filmai – žvilgsnis į žemaičių savitumą
2017-02-09

 

Kelmiškė Rita Ščiglinskienė intensyviai dalyvauja krašto kultūriniame gyvenime, be kita ko, ji jau daug metų kuria trumpametražius dokumentinius filmus. Juose autorė siekia įamžinti nykstančias Žemaitijos žemių tradicijas, kultūrą, kalbą. Vienos dienos popietę ji užsuko į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą. Ją pakvietėme vietiniams žmonėms parodyti savo kūrinių, juos pakomentuoti – juk visuomet įdomu sužinoti ir tai, kas vyko už filmavimo kameros.

 

Skaityti daugiau...
 
Lesyklėlių paroda
2017-02-07

 

Žiema – sunkus metas paukšteliams, tad Tytuvėnų gimnazija ir Tytuvėnų regioninis parkas drauge organizavo lesyklėlių gamybą. Joje aktyviai dalyvavo Tytuvėnų gimnazijos ir Tytuvėnų gimnazijos filialo Pagryžuvio mokyklos mokiniai.

 

Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnuose – tėvo bei sūnaus Pacevičių parodos atidarymas
2017-02-07

 

Visi keturi metų laikai vienu metu – tokį vaizdą galima pamatyti užsukus į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą. Čia eksponuojama Aloyzo Pacevičiaus bei jo sunaus, Aloyzo jaunesniojo, tapybos darbų paroda. Akį traukia lietuviškos gamtos peizažai, spalvingi natiurmortai.

 

Skaityti daugiau...
 
Ant Bridvaišio ežero ledo – nendrių šienavimo talka
2017-01-31
Bridvaišis – pats giliausias Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje esantis ežeras. Be to, ir pats patraukliausias lankytojams: lengvai pasiekiamas, gražus savo mėlynais vandenimis, salomis ir piliakalniu (beje, anksčiau piliakalniu oficialiai buvo laikoma ir dar viena kalva ežero pašonėje, kuri tarybiniais metais dėl nežinomų priežasčių buvo išbraukta iš piliakalnių sąrašo). Nors giliausioje vietoje jo dugnas slepiasi 42 metrų gylyje, pakrantės yra gan seklios. Tokios vietos – puiki terpė plėstis nendrynams.

 


Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre – kūrybos žmonių desantas
2017-01-30

Pirmoji vasario savaitė Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre vilioja renginiais: vasario 2 d., ketvirtadienį, 15 val. čia atvyksta žurnalistė, dokumentinių filmų kūrėja Rita Ščiglinskienė, kuri pademonstruos keletą savo trumpametražių filmų. Vasario 4 dieną lauksime tapybos darbų mylėtojų: tytuvėniškis Aloyzas Pacevičius bei jo sūnus Aloyzas Pacevičius jaunesnysis pristatys bendrą savo darbų parodą. Abu kūrėjai tapo peizažus, natiurmortus, yra dideli gamtos mylėtojai. Na, o vyresniajam šį sausį sukako 80 metų – garbingas jubiliejus, paženklintas daugybės gražių darbų.

 

Skaityti daugiau...
 
Parodoje „Adventur 2017“ – mūsų krašto pažinimo galimybės
2017-01-25

Sausio 20-22 dienomis Vilniuje, LITEXPO rūmuose, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2017“. Joje, drauge su kitų Kelmės rajono organizacijų atstovais, dalyvavo ir Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai.

 

Skaityti daugiau...
 
Ar esate gaminę pyragus paukščiams?
2017-01-19

Tytuvėnų lopšelio – darželio grupė „Pelėdžiukai“ sužinojo apie žiemojančius paukščius. Pakabinti lesyklėlę nepakanka – reikia dar ir žinoti, ką į ją  berti.

 

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt