Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Jei neturite dviračio, ar neplanuotai nusprendėte, kad būtų smagu pakeliauti po Tytuvėnų apylinkes – galite pasinaudoti Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro turimais dviračiais.

 

Šiaulės žemės dviračių trasos (22 ir 17 km, 3-4 val.)

Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkėse išsidėsčiusius objektus galima pasiekti ne tik automobiliu, bet ir dviračiu: parengtos dvi trasos (viena – apie 22 kilometrų, kita – apie 17 kilometrų), kurios jungia įdomius lankytojams objektus: Šiaulės apžvalgos bokštą, Kudinų piliakalnį (Šiualės kalną), Diktariškių, Šiaulėnų dvarus, Šiaulėnų Šemetų koplyčią, Šiaulėnų krašto muziejų.

Kelio danga – žvyras ir smėlis (kaimo ir miško keliukai), reljefas nelygus, su kalneliais ir nuokalnėmis.

Trasos žemėlapis

 

Tytuvėnų dviračių trasa (15 km, 3 val.)

Tai žiedinis dviračių maršrutas, kuriuo apvažiuosite du gražiausius Tytuvėnų regioninio parko ežerus, susipažinsite su Tytuvėnų miesteliu. Keliaujant galima pamatyti storąją Tytuvėnų šilo pušį, mauzoliejinę koplyčią, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Bridvaišio piliakalnį, užlipti į apžvalgos bokštą. Kelionė prasideda prie Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro, kurio stovėjimo aikštelėje galite palikti automobilį, o užėję į vidų – apžiūrėti ekspoziciją.

Trasos reljefas nelygus. Kelio danga daugiausia žvyruota, kai kur – asfaltuota. Stačių pakilimų ar nusileidimų nėra. Važiuojama atviromis vietomis, Tytuvėnų miesto gatvėmis. Trasoje įrengta informacinė sistema, yra poilsio vietos su lauko baldais.

Trasos žemėlapis (ruošiama)

 

Aplink Gauštvinio ežerą (31 km, 5 val.)

Maršrutas puikiai tinka norintiems ilgesnių distancijų ir mažiau sustojimų. Važiuojant galima pamatyti Tolučių dubeniuotąjį akmenį, Apušio ežerą, Tytuvėnėlių dvaro sodybą, Gryžuvos upę, Gauštvinio ežerą, „Velniakelį“, Tučkinės akmenų ruožą, paminklą Pavasarininkams. Pradinė kelionės stotelė - Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras.

Trasos reljefas gana lygus, nėra staigių pakilimų ir nusileidimų. Didesnę trasos dalį važiuojama žvyruotais arba gruntiniais keliais. Apytikriai trečdalis kelio driekiasi miškais.

Trasos žemėlapis

 

Pro Pežus ir Šiluvą (27.4 km, 4 val.)

Kelionė dviračiu prasideda ir baigiasi nuo Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro. Pakeliui aplankomi Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Bridvaišio piliakalnis, Tytuvėnų apžvalgos bokštas, Pašakarnio dvaro sodyba, Akmenės akmuo su koplytėle, Šiluvos bazilika, bažnyčia. Grįžtant aplankomos senosios žydų kapinės, buvęs vandens malūnas, Šv. Jurgio kalnelis.

Reljefas lengvai banguotas, du trečdalius trasos dengia žvyruotas kelias, einantis per nedidelius kaimelius ir mišką. Likusi maršruto dalis eina asfaltuotu keliu „Šiluva – Tytuvėnai“.

Trasos žemėlapis (ruošiama)

 

Pro durpynus ir Šiluvą (21.3 km, 3 val.)

Šis maršrutas taip pat apjungia Tytuvėnų ir Šiluvos miestelius bei veda pro ypatingą vieta – eksploatuojamus durpynus, o labai smalsūs keliautojai gali aplankyti ir šalia esančia pelkę. Važiuodami apžiūrėsite Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Bridvaišio piliakalnį, Tytuvėnų apžvalgos bokštą, Pašakarnio dvaro sodybą, Šiluvos baziliką, bažnyčią.

Reljefas lengvai banguotas, du trečdalius trasos dengia žvyruotas kelias, likusi maršruto dalis eina asfaltuotu keliu „Šiluva – Tytuvėnai“.

Trasos žemėlapis

 

Iš Žemaitijos į Aukštaitiją (30 km., 5 val.)

Didžioji dalis kelių geri gruntiniai, apie 5 km intensyviau eksploatuojamo žvyrkelio (gali būti su bangelėmis). Apie trečdalį kelio važiuosite mišku. Reljefas gana lygus, tik keli nedideli paaukštėjimai ir nusileidimai. Žygio metu galėsite užlipti į Tytuvėnų apžvalgos bokštą, aplankyti Pašakarnio ir Pašakarnėlio dvarų sodybas, Bridvaišio piliakalnį, Bridvaišio, Miškinių ir Pežų ežerus.

Trasos žemėlapis

 

Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Tytuvėnų regioninio parko direkcija

Miško g. 3, 86477 Kelmės r.

8 427 59031

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

       
         

 

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.