Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Tytuvėnų miestelyje ir apylinkėse tyvuliuoja ne vienas ežerėlis. Visi jie - savaip gražūs ir išskirtiniai.

Pačiame miestelyje yra du ežerai - Bridvaišis ir Gilius. Greta jų, išsidėstę grandinėle, banguoja Apušis ir Gauštvinis.

Bridvaišio ežeras yra pats paslaptingiausias ir pats giliausias. Su juo siejasi daug pasakojimų, atsitikimų ir legendų, o vardas kildinamas iš pasakojimų, jog jo skaniu vandeniu pasivaišinti ateidavę briedžiai. Ežero dugnas yra labai netolygus. Viduryje gylis siekia vos 0,8 metro, o netoliese jau atsiranda giliausia ežero vieta, kuri siekia net 42,8 metrus. Vidutinis ežero gylis yra 10,2 metro. Šiauriniame gale ežero bangos atsimuša į statų kalnelio šlaitą. Tai - piliakalnis.  Ežero plotas – 46,5 ha. Jį puošia dvi salos – Didžioji ir Varnų. Į vieną jų (Didžiąją) veda tiltas. Šis ežeras turi didžiausią paplūdimį ir yra labiausiai pamėgtas turistų.

Gilius žavus medžiais apaugusiomis kalvomis, nenusakomos žalsvai melsvos spalvos vėsiu vandeniu, daugybe įtekančių šaltinių ir pelkėtomis pakrantėmis. Giliausia vieta siekia net 23 metrus. Ežero plotas 36 ha. Prieškaryje šis ežeras buvo vertinamas poilsiautojų kaip turintis gydomųjų savybių. Aplink ežerą veda 3,3 km ilgio pažintinis takas, kuriuo eidami poilsiautojai išvys kabančią pelkę, gausybės šaltinių šlaitą, galės sustoti keliuose jaukiuose paplūdimiuose.

Apušys - tikras paukščių ir retųjų augalų rojus. Ežero pakrančių nendrynuose ir krūmynuose peri didieji baubliai, nendrinės lingės, kelios poros ausuotojų kragų, laukiai, kuoduotosios antys, perkūno oželiai, nendrinės vištelės ir gausybė kitų paukščių. Ši vieta - europinės svarbos saugoma teritorija, Natura2000 tinklo dalis. Greta šio ežero taip pat rasta ir tyrinėta akmens amžiaus gyvenvietė, visai netoli jo eina geležinkelio bėgiai, už kurių - Tytuvėnų dvaro sodybvietė su išlikusiomis senų medžių alėjomis, tvenkiniais.

Gauštvinis - didžiausias ir vienas iš žuvingiausių parko ežerų. Prie šio ežero gausiai lankosi ir poilsiautojai, mat jo vakariniame krante įrengta erdvi stovyklavietė. Ežeras nusidriekęs šiaurės-pietų kryptimi 3 km, plotis siekia 0,56 km. Gylis iki 5 m. Į jį įteka upeliai Šimša ir Spangupis, pietuose išteka Dubysos intakas Gryžuva, vingiuojantis ir pro Tytuvėnų dvarvietę.

Šiuos ir daugiau objektų parko teritorijoje galite rasti ČIA

Ežerų grandinė (nuo viršaus žemyn): Gauštvinis, Apušys, Gilius.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.