Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Šiam muziejui - jau daugiau, nei 50 metų. Čia pamatysite įvairių gyvūnų ir paukščių iškamšų, medžio dirbinių ir kitų įdomybių.

Miško muziejus pirmą kartą lankytojams duris atvėrė 1962 m. Muziejaus įkūrimo istorija siejama su tuometiniu miškų ūkio direktoriumi Enriku Juzeliūnu, kuris turėjo senovinio Lietuvos miškų gyvūno tauro ragus, rastus Dubysos šlaituose. Tai buvę apie 2000 metų senumo ragai – nepaprastai retas ir įdomus eksponatas, įvertintas ir prof. Tado Ivanausko. Ragai buvo padovanoti Kauno zoologijos muziejui, o mainais už tai į Tytuvėnus buvo atsiųsta grupė specialistų, kurie apie du mėnesius darbavosi ruošdami eksponatus.

Muziejaus šeimininkė – VĮ Valstybinių miškų urėdija, Tytuvėnų regioninis padalinys. Kartu su Tytuvėnų regioninio parko direkcija urėdija rūpinasi muziejaus ekspozicijos tvarkymu ir papildo vis naujais eksponatais. Šiandien muziejus kviečia pasigrožėti įdomia sodo ir miško paukščių kolekcija, susipažinti su miško žvėreliais bei jų gyvenimo būdu, įvertinti didelę šių apylinkių vabzdžių įvairovę bei pasigėrėti vietinių liaudies meistrų medžio darbais.

Miško muziejuje ekskursijas veda Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai, jas iš anksto užsakius.

Š5 ir daugiau kultūrinių objektų parko teritorijoje galite rasti ČIA

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.