Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Unikalus ledyno palikimas, akmenų rūža, keliautojui puikiai atsiskleidžia einant pažintiniu taku, papildytu informaciniais stendais bei skulptūromis.


Akmenų ruožų atsiradimą mokslininkai aiškina kaip besitraukiančių ledynų pėdsakus. Ledynai kartu su savim atnešė daug akmenų, žvirgždo ir smėlio (tai vadinama morena). Tirpstant ledynams atsirado plyšiai, į kuriuos sukritusi morena buvo veikiama galingų vandens srautų. Šie srautai išplovė ir nusodino žemyn smulkesnę frakciją, viršuje palikdami tik stambesnius riedulius.

Išraiškingos akmenų rūžos atkarpos Užpelkių miške yra net keturios. Dvi iš jų tyrinėtos geologų, joms suteiktas gamtos paveldo objekto statusas. Tai Tučkinės akmenų ruožas ir Velniakelis.
Lankytojams turėtų būti įdomus Tučkinės akmenų ruožas. Labai išraiškingas jos galas, kur rūža suformuoja glaustą kilpą. Kitur apylinkėse yra išlikę nemažai rūžų fragmentų.

Pažintinio tako ilgis - 1,3 km, įdomiausia jo dalis – skulptūrinės kompozicijos ir instaliacijos. Garsūs skulptoriai čia improvizavo akmenų tema. Akmenų rūžos pažintiniame take išvysite Kęstučio Musteikio akmenis su ženklais, Kazio Venclovo skulptūrą „Svarelis“, Jono Gencevičiaus kompoziciją „Žemės daiktai", Gintaro Mikolaičio „Mechanizmus“ ir kitas skulptūras.

Šį ir daugiau kultūrinių objektų parko teritorijoje galite rasti ČIA

Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.