Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Gruodžio 3 die­ną Tytuvėnų regioninio par­ko te­ri­to­ri­jo­je buvo vykdomas senų valčių išgabenimas. Ypač di­de­lis dė­me­sys skir­tas pa­mirš­toms, sa­vi­nin­kams ne­be­rei­ka­lin­goms val­tims, ku­rios me­tų me­tais mir­ko parko eže­ruose. Toks valčių išgabenimas parko teritorijoje buvo organizuojamas pirmą kartą. 

Viena iš didžiausių gamtos vertybių parke – išsitęsusi ežerų grandinė, supama šimtamečių šilų, o vienas iš parko tikslų yra išsaugoti ir apsaugoti šiuos ežerus. Savo gilumu ir skaidriu vandeniu garsėjantis Bridvaišio ežeras ypač gausiai lankomas žmonių, todėl, kad nebūtų užterštas ir nebadytų lankytojams akių savo „senomis šiukšlėmis“, mūsų parko direkcijos darbuotojai kartu su Tytuvėnų apylinkių seniūnija suorganizavo talką, kurios metu iš ežero pakrančių bu­vo pa­ša­lin­tos se­nos, su­trū­ni­ju­sios ir ne­be­nau­do­ja­mos, be šeimininkų likusios val­tys. Vėliau veiksmas persikėlė į Gauštvinio ežero pakrantes, kur buvo išgabentos kitos likusios valtys.
Niekas nežino, kiek tiksliai laiko pramirko šios valtys ežeruose. Greičiausiai ne vieną dešimtmetį pragulėjo šeimininkų apleistos ir pamirštos. Registracijos numeriai buvo nusitrynę, kurie galbūt būtų padėję surasti tikruosius valčių savininkus, nors kai kurių valčių savininkai jau mirę. Dalis valčių buvo gerokai apirusios, be dugno ar likę dalis korpuso.
Iš­va­lytos Bridvaišio ir Gauštvinio pa­kran­tės, su­rink­tos ir iš­vež­tos valtys bei jų likučiai, tačiau dar yra likusių pavienių valčių likučių atokiuose ežerų pakrantėse, todėl užšalus ežerams – reikės patikrinti dar galimas vietas. Visos surinktos valtys ir jų atliekos buvo išvežtos į sąvartyną.                                                       Tytuvėnų regioninio parko direkcija nori paraginti visus, kad būtumėte atsakingi ir saugotumėte ne tik savo, bet ir visų bendrą turtą – gamtą.                

Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.