Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru kviečia dalyvauti konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“. 

Lietuvoje yra daugiau kaip 400 valstybinių draustinių ir daugiau kaip 100 savivaldybių įsteigtų draustinių. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru kviečia dalyvauti konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“. Konkurso metu kviečia moksleivius leistis į gamtos pažinimo keliones, pažinti draustinius ir kurti trumpus filmukus apie draustinių vertybes.

Gajus mitas, kad draustiniuose draudžiama lankytis, vaikščioti, stebėti augalus ar gyvūnus. Draustinis nėra rezervatas. Iš tiesų draustiniuose lankytis leidžiama. Draustiniai yra ypatingos saugomos teritorijos, kuriuose saugomi didžiausi Lietuvos turtai - gamtos, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės vertybės. Moksleiviai kviečiami ne tik pažinti, bet ir parodyti kitiems, kuo draustiniai yra ypatingi ir įdomūs. 🔎 🌳 🎋 🍄

Kaip tai padaryti?

Moksleiviai, pažiūrėkite žemėlapiuose - koks draustinis yra netoli Jūsų. Išsirinkite įdomiausius faktus, čiupkite išmaniuosius telefonus ir lėkite į saugomą teritoriją filmuoti. 🎥  Rekomenduojame vykti kartu su mokytoju, vadovu (gali būti ir tėveliai). Sukurkite filmuką, jeigu sunku montuoti vaizdo medžiagą ar neturite patirties, paprašykite pagalbos informatikos mokytojų.

Daugiau apie draustinius, jų sąrąšą rasite https://vstt.lrv.lt/.../saugomu-teritoriju.../draustiniai

Draustinis – saugoma teritorija, skirta moksliniu ir pažintiniu požiūriu vertingoms gamtos ir (ar) kultūros paveldo vietovėms, jose esančioms gamtos ir nekilnojamosioms kultūros vertybėms, kraštovaizdžio ir biologinei įvairovei išsaugoti.

Konkursas vyksta iki 2021 m. rugpjūčio 16 d.

Konkurso organizavimas:
- konkursui pateikiama prezentacija arba filmuota medžiaga, pristatanti draustinį;
- filmuko trukmė iki 5 min.;
- formatai: avi, mp4, wmv;
- prezentacijoje, filmuotoje medžiagose būtina paminėti draustinio buvimo vietą, išskirtinumą, įdomius faktus, atliktus stebėjimus;
- papildomais balais bus vertinamas prezentacijos, filmuotos medžiagos originalumas, informatyvumas, patrauklumas bei mokinių kūrybiškumas.

Konkurso nugalėtojai: 10 komandų bus kviečiami į baigiamąjį renginį, kuris vyks 2021 m. rugsėjo mėn. Žagarės regioniniame parke, bus apdovanoti prizais.

Rėmėjai: Skalvijos kino centras, Lietuvos ornitologų draugija.

Konkurso organizatoriai – LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Gediminas Petkus, tel., 8 616 13 348, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir VSTT Viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė, tel. 8 698 35 776, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.