Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Balandžio 7 dienos ankstyvą rytą, kai dar šaltukas žnaibė nosį  🥶, Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje esantis Praviršulio tyrelis „burbuliavo“, mat prasidėjo tetervinų tuoktuvės 💕.

 

🔎  Visą balandžio mėnesį bus vykdomas Tetervinų monitoringas, kuris atliekamas pagal Valstybinę aplinkos monitoringo programą, Gyvosios gamtos monitoringo kryptis.

🔎  Tetervinai Lietuvos teritorijoje skaičiuojami penkiose vietose PAST (Paukščių Apsaugai Svarbiose Teritorijose), kuriose viena iš tikslinių rūšių yra tetervinas. Viena iš tų penkių teritorijų yra Tytuvėnų regioninio parko direkcijos administravimui priklausančioje teritorijoje PAST - Praviršulio tyrelyje.

🔎  Praviršulio tyrelis – tai didžiausia išlikusi natūrali (nenusausinta) pelkė šiame regione.  💧 🌿  Laikoma, kad joje tetervinų populiacijos dydis išskirtinis visos Lietuvos mastu. 😧 👌🏼 

🔎  Toks monitoringas atliekamas kas 3️⃣ metus. Skaičiuojami tuokvietėse besirenkantys „burbuliuojantys“ patinai.

🔎  O kad atlikti apskaitą, direkcijos specialistai turi nuvykti į tuokvietę prieš saulei tekant  ⏰  ☀️, kad pasislėpti ir neišbaidyti paukščių, nes jie gana jautrūs trikdymui. Tetervinai pradeda burbuliuoti prieš saulei tekant ir burbuliuoja dar 1,5 - 2 valandas po saulės patekėjimo. 🎶  Vėliau išsilaksto kas kur, dažniausiai slepiasi pelkėje.

🔎  Nors tetervinų iš viršaus nematyti, tačiau už kadro girdimas jų „burbuliavimas“- labiausiai tuoktuvių metu skleidžiamas garsas.  🎶 🎵


Pasigrožėkite Praviršulio tyreliu – pelke iš viršaus!  🤗  😍


Video filmukas: https://www.facebook.com/tytuvenuregioninisparkas/videos/201945684793333 
             


 

 

Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.