Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Tytuvėnų kraštas paprastai žmones vilioja savo išskirtinėmis gamtos ir paveldo vertybėmis, kokių Lietuvoje dažnai nepamatysime...

   
Garsėjantis kalvotų, pelkėtų ir ežeringų apylinkių kraštovaizdžiu, šis nedidelis Žemaitijos pakraštys išsiskiria unikaliomis akmenų rūžomis – vienintelėmis Lietuvoje, atsiradusios po paskutinio tirpstančio ledynmečio. Taip pat garsėja įspūdinga ežerų grandine, dvarvietėmis, piliakalniais, sakraliniu Tytuvėnų ir Šiluvos kultūros paveldu.

         Tačiau, prasidėjus šventiniam ir stebuklingam Kalėdiniam laikotarpiui, atgimstantis Tytuvėnų kraštas galėtų tapti išskirtiniu ne tik dėl savo gamtos bei paveldo vertybių, bet ir centrinėje miesto aikštėje netikėtai apsigyvenusia... stebuklinga „Miško fėja“!

          Ši neeilinė Kalėdų būtybė sukurta Tytuvėnų regioninio parko darbuotojų. Idėjos priešistorė - dar rugpjūčio mėnesį Tytuvėnų miesto 725 metų jubiliejaus proga vykęs projektas „LAND ART TYTUVA‘21“, kurio moderatorius žymus floristas Marijus Gvildys. (Projekto rėmėjas Kelmės rajono savivaldybė, Tytuvėnų seniūnija. Organizatorius - Tytuvėnų kultūros centras).

          Projekto LAND ART (kitaip - Žemės menas) yra bendra sąvoka apibūdinti visiems menams gamtoje ir su gamta, apima kūrinius, kurie kuriami iš natūralių medžiagų ir paklūsta laikinumui.

Trumpai tariant, tai menas, kuris turi turėti sąskambį su gamta ir supančia aplinka, o žmogus per tokius kūrinius - verčiamas įsižiūrėti, įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti. Būtent tokie kūrybiniai unikalūs darbai, atlikti floristų, menininkų iš visos Lietuvos ir net Latvijos bei Rusijos, papuošė vieną iš Tytuvėnų miesto erdvių – Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro aplinką. (Žr. nuotraukas „Land art Tytuva‘21”) Na, o atgužėjus šaltukui ir pradėjus gyventi gražiausių metų švenčių laukimu, prisimenant „LAND ART TYTUVA‘21“ projektą, parko darbuotojams kilo idėja, pasitelkiant natūralias gamtines medžiagas patiems sukurti kažką išskirtinaus ir atraktyvaus Kalėdų proga miestui. Taip gimė stebuklinga „Miško fėja“, kuri kaip tikra ledi, su liaunu liemeniu, pūstu eglišakių sijonėliu, ir elegantišku skėtuku, atskriejusi iš Tytuvėnų šilo, nusileido miesto širdyje..

          Kodėl „Miško fėja“? Fėjos esą gyvenančios miškuose, mėnulio apšviestose proskynose, šaltiniuose. Tai miške ar šalia jo gyvenanti būtybė, kartais pavadinama – miško dvasia, globojanti mišką. Nors sklando gandai, kad šios „Miško fėjos“ namai yra būtent Tytuvėnų regioniniame parke greta Papušynio miško esantis paslaptingasis „Eglių koridorius“, į kurį įžengęs jautiesi tarsi pakliuvęs į keistą pasakų pasaulį.. Gal vertėtų tai patikrinti? (Žr. nuotraukas „Eglių koridorius“)

          Tai savotiška instaliacija, sukurta iš natūralių gamtinių medžiagų, įpučiant kalėdinę dvasią – pakabinant ryškiaspalvių kalėdinių žaisliukų ir blyksiančių lempučių girliandą, kuri suteikia stebuklingumo ir džiugina sutemus...

          Kviečiame visus atvykti ir pasisveikinti su elegantiškąją ledi – „Miško fėja“ ir jai pakuždėti savo slapčiausias svajones. Galbūt ji tai išpildytų? O tikėti verta – juk Kalėdos – tai nuostabus metas, apgaubtas paslaptingos nuotaikos, nuoširdžios meilės, geranoriško dėmesio, padėkos žodžių, šilto artumo jausmo aplinkiniams, ir... stebuklų bei svajonių išsipildymo metas! 



 

                                                                                                                                                                         Tytuvėnų regioninio parko direkcijos
                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                               vyr. specialistė kultūrologė Indrė Žagužauskaitė
        




    

Paslaptingasis „Eglių koridorius"

           

     

„Miško fėja" centrinėje Tytuvėnų aikštėje


      



      

„Land art Tytuva'21" darbų pristatymas









 

Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.